„Teigiamai vertinu tą paketą. Manau, kad trumpuoju laikotarpiu jis padės verslui, padės išsaugoti darbo vietas, likvidumą.

Tačiau tas trumpas laikotarpis iš tiesų greitai pasibaigs ir tuomet prasidės dideli spaudimas iš verslo pusės. Manau, kad būtų siekiama keisti Darbo kodeksą ir būtų daugiau suteikiama darbdaviams priemonių, kad darbuotojus iš tiesų būtų lengviau atleisti, kad nenuskandinti viso to verslo laivo. Todėl norėčiau pasakyti, kad mes, socialdemokratai, tikrai nepritarsime jokiems tokiems pakeitimams, kad ir taip liberalus Darbo kodeksas blogintų darbuotojų padėtį“,- Eltai sakė R. Budbergytė.

Jos teigimu, Vyriausybė turi imtis įvairiausių priemonių, kad būtų išsaugotos darbo vietos, nes kiekviena darbo vieta Lietuvai yra tikrai reikalinga.

Vyriausybė pirmadienį po pasitarimo pritarė Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planui, kurį sudaro 2,5 mlrd. eurų.

Vyriausybė pagal planą iki trijų mėnesių mokėtų savarankiškai dirbantiems, kurie mokėjo socialinio draudimo įmokas, fiksuotą 250 eurų dydžio išmoką per mėnesį, kai dėl nustatyto infekcijų plitimą ribojančio režimo negali vykdyti savo veiklos.

Pagal planą, valstybės lėšomis iki trijų mėnesių turi būti prisidedama prie darbdavių pastangų išsaugoti darbo vietas, padengiant dalinės prastovos ar prastovos išmokos dalį darbuotojams. Darbuotojui turi būti užtikrinta išmoka ne mažesnė nei minimali mėnesinė alga.

Efektyviai sveikatos priežiūros ir visuomenės apsaugos sistemų veiklai būtų skirta 500 mln. eurų.

Vyriausybei taip pat suteikiama teisė skolintis papildomai 5 mlrd. eurų.