„Valstybė turi didžiulius finansinius rezervus tiek sukauptų lėšų, tiek galimybių pasiskolinti už neigiamas palūkanas. Susiduriu su stereotipu, (...) kad biudžeto deficitas yra blogai ir skolintis yra blogai. Tai buvo labai blogas reiškinys, kai palūkanų normos siekė 7, 8 ar 10 proc. Lietuvai. Dabar Lietuva labai ilgam laikotarpiui, daugiau nei 5 metams, gali pasiskolinti už neigiamas palūkanas. Tai gauna nemokamus pinigus“, – „Žinių radijui“ pirmadienį sakė N. Mačiulis.

Kalbėdamas apie planą suvaldyti koronaviruso verslui keliamus iššūkius, kurį pirmadienį turėtų pristatyti Vyriausybė, jis sakė, jog bus svarbu užtikrinti, kad nebūtų atleidžiami darbuotojai.

„Viena, užtikrinti, kad nebūtų atleidžiami darbuotojai, mokant atlyginimą iš valstybės biudžeto tuomet, kai įmonės veikla sustabdyta arba nėra užsakymų. Greta turbūt pagrindinė priemonė – likvidumo užtikrinimas, kai susvyruoja pinigų srautai. (...) Viena iš priemonių yra vadinamieji mokestiniai kreditai, kai valstybė leidžia atidėti mokesčių mokėjimą mėnesiui, trims mėnesiui ar pusmečiui“, – kalbėjo ekonomistas.

„Turbūt reikėtų praplėsti paskolų garantijas, kurios teikiamos smulkiam, vidutiniam verslui. Nes atsiras ne viena įmonė, kuri susidurs su likvidumo ar mokumo problemomis“, – pridūrė jis.

Siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą, Lietuvoje nuo pirmadienio vidurnakčio iki kovo 30 dienos įvestas karantinas. Šalies piliečiams draudžiama išvykti, uždarytos parduotuvės (išskyrus, maisto ir vaistines) bei kavinės.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (15)