„Šios finansinės institucijos atstovai domisi Lietuvos planais atsinaujinančios energetikos srityje, žaliosios energetikos aukcionais ir čia plėtojamais atsinaujinančių energijos išteklių projektais. Taip pat bus pristatyti Ignalinos atominės elektrinės uždarymo darbai ir būsimi projektai“, – BNS komentavo ministro patarėja Aurelija Vernickaitė.

Pirmąjį Lietuvoje technologiškai neutralų aukcioną žaliajai energetikai remti sausį laimėjo užsienio kapitalo bendrovė „Windfarm Akmenė One“. Šiame aukcione buvo paskirstytas 0,3 TWh metinis gamybos kiekis. Artimiausiais metais numatyta paskelbti dar tris aukcionus, kiekvienam iš jų numatyta paskirstyti po 0,7 TWh kvotą.

Ignalinos AE sustabdyta prieš dešimt metų – 2009 metų gruodžio 31 dieną, o jos uždarymo darbai turėtų trukti iki 2038 metų. Uždaryti branduolinę jėgainę Lietuva įsipareigojo stodama į ES.

ERPB administruoja Tarptautinio Ignalinos AE uždarymo fondo lėšas, finansuoja daugiabučių atnaujinimą Lietuvoje, be to, yra investavęs į žaliąsias „Ignitis grupės“ (tuometinės „Lietuvos energijos“) obligacijas, anksčiau – į Šiaulių banko kapitalą. ERPB tai pat yra suteikęs paskolų kai kurioms šalies įmonėms.