Pirmadienį buvo pranešta apie 7 mirties nuo koronaviruso atvejus Italijoje, o užsikrėtusiųjų skaičius šalyje išaugo iki 231. Daugiausia užkrėtimų užfiksuota Lombardijos ir Veneto regionuose, kuriems kartu tenka apie trečdalis Italijos bendrojo vidaus produkto (BVP) ir apie pusė Italijos eksporto, rašo „The Financial Times“.

Šiuose regionuose mokyklos ir universitetai jau yra uždaryti, o masiniai renginiai, įskaitant Venecijos karnavalą, buvo atšaukti.

Italijos ekonomikos viceministrė Laura Castelli antradienį pareiškė, kad ES turi būti pasirengusi padėti šaliai, jei dėl koronaviruso padarinių ji susidurtų su neigiamais padariniais ekonomikai.

„ES turi išteklių, kuriuos ji gali skirti mums, jei susidarytų padėtis, dėl kurios staigiai sumažėtų Italijos BVP, – per televiziją kalbėjo L. Castelli. – Tikimės, kad to neprireiks, tačiau tai yra ta situacija, kai ES turėtų imtis veiksmų.“

L. Castelli pareiškė, kad ji tarėsi su Italijos ekonomikos ministru Roberto Gualtieri (Robertas Gvaltjeris) dėl to, kaip užkirsti kelią dėl koronaviruso „nepagrįstai padidintoms“ dezinfekavimo priemonių ir kitų gaminių kainoms.

Pirmadienį Italijos ministras pirmininkas Giuseppe Conte (Džuzepė Kontė) perspėjo, kad koronaviruso plitimo ekonominės pasekmės bus reikšmingos. Remiantis Italijos banko vertinimais, šis veiksnys iš šalies BVP augimo rodiklio 2020 metais atims 0,2 procentinio punkto.

Italijos ekonomika ketvirtą 2019 metų ketvirtį, palyginti su ankstesniu ketvirčiu, susitraukė 0,3 proc. – tai buvo reikšmingiausias mažėjimas per šešerius metus, o daugelis ekspertų prakalbo apie nuosmukio galimybę šalyje.