Kaip nurodoma FNTT pranešime, per kratas šešių įtariamųjų namuose, darbo vietose, taip pat Vilniaus rajone, Nemenčinėje įsikūrusiame mėsos gamybos ceche, paimti tyrimui reikšmingi dokumentai, kompiuteriai, mobilieji telefonai, neapskaityti grynieji pinigai. Viena iš įmonės darbuotojų iš pradžių trukdė atlikti kratą, o pareigūnus įsileisti į įmonės teritoriją sutiko tik šiems į pagalbą pasitelkus gaisrininkus bei įspėjus, kad jeigu nebus įleisti į patalpas, jie bus priversti išlaužti duris.

Ikiteisminio tyrimo metu gauta duomenų, kad keturių sostinėje registruotų įmonių vadovai ir akcininkai organizavo neskaidrią prekybą mėsos produktais Vilniuje ir Vilniaus apskrityje, sakoma FNTT pranešime. Bylos duomenimis, mėsos ceche Vilniaus rajone, Nemenčinėje, vienos iš tyrime minimų bendrovių vadovo nurodymu įmonės darbuotoja, klastodama dokumentus, atsiskaitydavo su tiekėjais grynaisiais pinigais, neįtrauktais į bendrovės buhalterinę apskaitą.

Nelegaliai įdarbintas vairuotojas vadovų nurodymu išvežiodavo iš sandėlio mėsos produkciją po prekybos taškus visame mieste ir apskrityje, ir iš ten surinkdavo grynuosius pinigus, kurie taip pat galimai nebūdavo įtraukiami į bendrovės buhalterinę apskaitą.

Tyrimo metu nustatyta, kad laikotarpiu nuo 2014 metų gegužės iki 2020 metų sausio įtariamieji į apskaitą galimai neįtraukė, nedeklaravo pardavimų iš viso už daugiau nei 1,4 mln. eurų ir įtariami padarę žalą valstybės biudžetui už daugiau nei pusę milijono eurų, nesumokėję 295 tūkst. eurų pridėtinės vertės ir ne mažiau kaip 211 tūkst. eurų pelno mokesčio. Tyrimo metu apribota įtariamųjų turto už daugiau nei 200 tūkst. eurų.

Kratų metų rasti nedideli kiekiai žalios mėsos. Keletas pardavimui parengtų produkcijos dėžių perduota tirti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriams, kurie, nustatę ceche įvairių higienos normų pažeidimų, įmonės veiklą sustabdė. Viename iš patikrintų prekybos taškų Šalčininkų rajone buvo prekiaujama ne vien mėsa, bet ir baltarusiškomis cigaretėmis be banderolių, kurios per kratas konfiskuotos.

Šiuo metu tyrimas tęsiamas. FNTT ir toliau stebi įmones, teikiančias panašias paslaugas. Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra.

Griežčiausia numatyta bausmė už šiuos nusikaltimus (neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ir turtą pateikimas, dalyvaujant organizuotoje grupėje, kai mokesčių suma viršija 750 MGL) – laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.