Tuo metu užsisakius nakvynes per svetainę booking.com, rinkliavą ir toliau rinks būstų nuomotojai, kol kas šios sistemos keisti neplanuojama.

Vilniaus savivaldybė su „Airbnb“ pasirašė atitinkamą sutartį. Pagal ją įmonė automatiškai rinks Vilniaus turisto rinkliavą ir perves miestui, pranešė savivaldybė.

„Naujoji sutartis Vilniui leis efektyviau surinkti turisto rinkliavą ir sparčiau gauti tikslesnę apgyvendinimo statistiką. (...) Bendradarbiavimas padės užtikrinti tvaresnį ir efektyvesnį turizmo vystymą mieste,“ – pranešime sakė turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė.

Tokią sutartį su „Airbnb“ Vilnius pasirašė pirmasis Baltijos šalyse.

Iki šiol per „Airbnb“ nakvynę Vilniuje užsisakę keliautojai sumokėdavo tik nuomos mokestį, o turisto rinkliavą mokėdabvo atvykę į miestą. Nuo vasario 1-osios jie abu mokėjimus galės atlikti vienu pavedimu.

„Go Vilnius“ Viešųjų ryšių projektų vadovė Gintarė Kavaliūnaitė sako, jog automatiškai renkama rinkliava aktualesnė privačius būstus nuomojantiems žmonėms, besinaudojantiems „Airbnb“. Tuo metu booking.com platformoje, pasak jos, daugiausia siūlomi viešbučiai.

„Šiuo metu pasirašyta su „Airbnb“, čia yra svarbu dėl to, kad tai apima didelį privačių būstų sektorių, kai žmonės nuomoja vieną butą ar kambarį ir jie neturi pajėgumų administruoti rinkliavos. Viešbučiams nėra tos problemos, nes jie nuomoja daug kambarių ir jiems administracinė našta palyginti nėra tokia didelė“, – BNS sakė G. Kavaliūnaitė.

1 euro turisto rinkliava Vilniuje renkama nuo 2018 metų lieposų. Pernai surinkta apie 1,878 mln. eurų rinkliavos, iš jų 98 tūkst. eurų – iš privačių būstų savininkų.

Surinktos lėšos skiriamos turizmo infrastruktūrai ir turistų pritraukimui į miestą.