„Gigafabriko investicijų projektas žengė didžiulį žingsnį į priekį“, jam gavus patvirtinimą iš Brandenburgo regiono parlamento finansų komiteto, sakė regiono finansų ministrė Katrin Lange.
300 hektarų žemės ploto pirkimo sutartyje numatoma, kad šis pirkinys bendrovei „Tesla“ atsieis 40,9 mln. eurų. Ši suma nėra galutinė, kadangi jai dar turės pritarti bendrovės valdyba.

„Tesla“ generalinis direktorius Elonas Muskas šioje gamykloje ketina jau kitąmet pradėti „Model Y“ visureigių ir „Model 3“ sedanų gamybą, o per metus gamykloje užsibrėžta pagaminti apie pusę milijono automobilių.

Berlyną supantis Brandenburgas tikisi, kad, bendrovei įkūrus gamyklą, regione bus sukurta tūkstančiai kokybiškų darbo vietų.

Kaip ir kitų komunistinei Rytų Vokietijai priklausiusių regionų ekonomikos, Brandenburgo ekonomika atsilieka nuo klestinčių vakarų regionų.

Berlyno dienraštis „Der Tasspiegel“ šią savaitę pranešė, kad bombų šalinimo ekspertai jau pradėjo šio žemės ploto patikras, ieškodami nuo Antrojo pasaulinio karo galimai užsilikusių pavojingų šaudmenų.