„Grigeo“ atvejis parodė ne tik cinišką verslo požiūrį į aplinkosaugą ir žmonių sveikatą, bet ir aplinkos apsaugos pareigūnų visiškai neatsakingą ir galimai tyčinį naudos siekimą vietoje to, kad būtų atliktas jų tiesioginis darbas – apsaugoti gamtą ir žmones.

Net aukščiausi šalies vadovai daro prielaidą, kad toks aplinkosaugininkų požiūris gali būti sisteminis, ir tai verčia susirūpinti. Todėl aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos prašome prisiimti tiesioginę atsakomybę už sistemos veiklą ir imtis neatidėliotinų priemonių – patikrinti visas šalies teritorijoje veikiančias įmones, kurių veikla kelia riziką aplinkai ir žmonių sveikatai“, – sako Seimo socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė.

Galimai tyčinis atliekų pylimas tiesiai į Kuršių marias verslui siekiant didesnių pelnų, Seimo socialdemokratų teigimu, – tiesiog perpildyta taurė.

„Bet viena ekologinė katastrofa po kitos, turint omeny Alytaus padangų gamyklos gaisrą ir „Grigeo“ atvejus, verčia visuomenei ir pačiam aplinkos ministrui priminti, kad „Grigeo“ buvo tikrinama kas mėnesį, kaip ir kitos įmonės, kuriose tik dėl piliečių skundų arba įvykusių nelaimių paaiškėdavo šokiruojantys taršos mastai, į kuriuos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojai akivaizdžiai buvo užmerkę akis arba susiję su pelno tokiais būdais siekiančiomis įmonėmis“, – sako socialdemokratai.

Kontrolės ir monitoringo sistema praradusi struktūrą, pasak socialdemokratų, neatlieka reikiamos aplinkos kontrolės, nes aplinkosaugos sistema tokia, kokia yra, realiai neveikia. Problemų tik daugėja. Gyventojai nuolat skundėsi ne tik dėl smarvės Klaipėdoje, tebegaunami signalai apie teršiamas kitas Lietuvos upes – Nemuną, Nevėžį, Nerį, Šyšą.

„Visa tai rodo ir galimų pažeidimų sistematiškumą, ir visuotines spragas aplinkos apsaugos sistemoje“, – sako Seimo socialdemokratų partijos frakcija.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (23)