„Akivaizdu, kad būtent šiandien yra proga verslui ne žodžiais, o realia elgsena pademonstruoti socialiai atsakingą elgesį. Prekybos tinklas „Iki“ aukščiausiais profesiniais ir etiniais standartais vadovaujasi pats bei to paties reikalauja iš savo partnerių“, – pranešime spaudai cituojama „Iki“ komunikacijos vadovė Indrė Baltrušaitienė.

Tuo metu „Maxima” ELTAI nurodė, kad „rimtai svarstys galimybę dėl tolesnės prekybos jų gaminamais produktais, jei pasitvirtins įtarimai, kad tas „Grigeo” veiksmas buvo sąmoningas.”

Norfos" atstovas Darius Ryliškis BNS teigė, kad įmonė kol kas svarsto, kaip pasielgti.

„Rimi“ atstovė Renata Keršienė nurodė, kad prekybos tinklas savo poziciją paskelbs vėliau.

„Įsipareigojimai aplinkosaugai yra vieni kertinių „Rimi“ ilgalaikės korporatyvinės atsakomybės strategijoje, todėl situacija mus kelia didelį susirūpinimą. Sekame informaciją bei laukiame tiekėjo paaiškinimų. Atsižvelgdami į juos, priimsime sprendimus dėl tolesnio bendradarbiavimo“, – informavo R. Keršienė.

Kviečia boikotuoti produkciją

ELTA praneša, kad aplinkosaugos ir vartotojų organizacijos ketvirtadienį Vilniuje prie pagrindinės „Grigeo” būstinės rengia piketą.

Lietuvos vartotojų organizacijų aljanso viceprezidentas Kęstutis Kupšys Eltai sakė, kad pagrindinis piketo tikslas – kviesti vartotojus boikotuoti „Grigeo“ produkciją.

„Grigeo“ valdo prekės ženklą „Grite“. Juo žymimas tualetinis popierius, popieriniai rankšluosčiai, nosinaitės, popierinės servetėlės.

DELFI primena, kad prokuratūra antradienį paskelbė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl įtarimų, kad „Grigeo Klaipėda“ leido nevalytas atliekas į Kuršių marias. Prokurorai įtaria, kad nevalytas nuotekas leidę įrenginiai buvo sumontuoti tyčia. Anot jų, tarša galėjo tęstis labai seniai, todėl gamtai gali būti padaryta milijonus eurų siekianti žala. Kalbėta, kad bauda už žalą gamtai gali siekti iki 5 mln. eurų.

Pati įmonė išplatintame pranešime spaudai teigia prisiimanti visą atsakomybę ir inicijuojanti vidinį tyrimą.

„Susirinkusiems įmonės darbuotojams pasakiau ir visai Lietuvai galiu pakartoti, kad mes prisiimame visą atsakomybę ir nuo jos nebėgsime – padarysime viską, kad išsiaiškintume šio įvykio priežastis, jas pašalintume, ir daugiau tokia situacija nepasikartotų“, – sakė AB „Grigeo“ ir įmonių grupės prezidentas G. Pangonis.

„Tyrimas užtruks ne ilgiau nei keletą savaičių, o jo išvadų pagrindu bus parengtas veiksmų planas, kurį įvykdysime nedelsiant. Taip pat bendradarbiaujame ir bendradarbiausime su teisėsauga ir visomis atsakingomis valstybės institucijomis bei pareigūnais, jiems bus suteikta visa informacija, kokią tik turi įmonė ir jos darbuotojai“, – sakė neseniai „Grigeo Klaipėda“ generaliniu direktoriumi paskirtas Tomas Eikinas.