Kreipimąsi jie adresavo šalies prezidentui Gitanui Nausėdai, ministrui pirmininkui Sauliui Skverneliui ir Kauno merui Visvaldui Matijošaičiui. Pasak jų, taip būtų išvengta panašių atvejų kaip Kaune, kai mažiausią kainą pasiūliusi Turkijos statybos įmonė „Kayi Construction“ nemoka savo darbuotojams sutartų atlyginimų.

Jie reikalauja, kad teisę dalyvauti viešuosiuose konkursuose statybos darbams atlikti gali tik įmonės, kurios turi kolektyvines darbo sutartis. Taip pat, pasak jų, įmonės, kurios darbams Lietuvoje samdo darbuotojus iš trečiųjų šalių, privalo mokėti atlyginimą, kuris būtų didesnis nei Lietuvos darbuotojams, nes užsieniečiams pragyvenimas svetimoje šalyje kainuoja daugiau nei vietiniams.

Kreipimosi autoriai akcentuoja, kad Užsieniečių teisinės padėties Lietuvoje įstatyme turi būti nustatyta, kad darbuotojams iš užsienio atlyginimas privalo būti mokamas tik pavedimu per bankus, kad būtų išvengta nesąžiningų darbdavių piktnaudžiavimo versti užsieniečius pasirašyti algalapiuose, kad jiems buvo išmokėtas didesnis atlyginimas, nei darbdaviai jiems sumokėjo.

Jų teigimu, būtina sudaryti kolektyvinę šakos sutartį statybos sektoriuje, kuri nustatytų minimalų atlyginimą statybos šakoje, nes „Lietuvoje statybininkams dažniausiai mokami tik truputį už minimalų didesni atlyginimai, likusį atlyginimą sumokant „vokeliuose“.

Taip pat reikalaujama mažiausiai dvejiems metams uždrausti dalyvauti viešuosiuose konkursuose ir atimti teisę įdarbinti darbuotojus iš trečiųjų šalių toms įmonėms, kuriose buvo nustatyta, kad darbdaviai nors kartą pažeidė darbuotojų darbo saugos, darbo ir poilsio reikalavimus, mokėjo atlyginimus „vokeliuose“ , laiku nesumokėjo arba sumokėjo darbuotojams atlyginimus tik po to, kai šie kreipėsi į Darbo ginčų komisijas, nesudarė darbuotojams iš užsienio tinkamų gyvenimo sąlygų ar padarė kitus su darbo santykiais susijusius pažeidimus.