Rašė laiškus V. Matijošaičiui

Į Kauno centre, prie savivaldybės rūmų vykusią protesto akciją pirmadienio popietę susirinko per šimtą žmonių.

Protestuoti prie savivaldybės ir siekti išsaugoti Centrinio pašto rūmus kvietė Gegužės 1-osios profesinė sąjunga bei grupė pašto darbuotojų. Akcijos dalyviai raginti savo nuomonę išsakyti laiškuose Kauno merui V. Matijošaičiui, kuris yra pareiškęs, kad šiuo metu aukcione parduodami Centrinio pašto rūmai savivaldybei yra nereikalingi.

„Ne pirmus metus vykstantis viešojo turto išpardavinėjimas, į nepatikimas privačias rankas perleidžiantis vis daugiau bendrų erdvių, šįkart pasikėsino į itin miestiečiams svarbų objektą – Kauno centrinį paštą. Privatizuojamos viešos erdvės praranda prieinamumą, o tai ilgainiui dar labiau prisideda prie mūsų visuomenėje gajos socialinės atskirties“, – skelbta kvietime.

Į protesto akciją taip pat atėjo kitų profesinių sąjungų atstovai, įvairių politinių partijų, organizacijų nariai.

Protestas dėl Kauno Centrinio pašto uždarymo
Foto: DELFI / Nerijus Povilaitis

Merą ragino išreikšti miestiečių valią

„Mes susirinkome prie savivaldybės, nes manome, jog miesto meras turi išreikšti miestiečių valią ir paraginti Vyriausybę sustabdyti aukcioną. Manome, jeigu Lietuvos paštas negali išlaikyti, šią nuosavybę turėtų perimti miestas ir pritaikyti miestiečių poreikiams – kultūriniams, socialiniams, muziejui, manau tikrai atsiras daug idėjų“, – sakė Gegužės 1-osios profesinės sąjungos atstovas Jurgis Valiukevičius.

Prie savivaldybės susirinkusių paštininkų atstovė, Centrinio pašto darbuotoja Raimonda Regelskienė minėjo, kad likviduojant Centrinį paštą dalis jo darbuotojų perkelta dirbti į prekybos centrą „Akropolis“, kuriame ėmė veikti pašto skyrius, o kita dalis – į Vilijampolės rajone, Varnių gatvėje esančias patalpas.

Protestas dėl Kauno Centrinio pašto uždarymo
Foto: DELFI / Nerijus Povilaitis

„Iš Varnių gatvės laiškininkams reikės pasiekti savo apylinkes. Bus daugiau darbo, o už tai papildomai niekas mokėti nežada. Ši problema išsispręstų, jeigu būtų išsaugotas Centrinis paštas. Nenaudojamas erdves galėtų pritaikyti visuomenės poreikiams. Todėl manau, jog miesto meras turėtų prisiimti viešą poziciją, o ne tiktai galvoti apie pelningumą, kažkokius kaštus“, – sakė protesto akciją surengusios Gegužės 1-osios profesinė sąjungos atstovas J. Valiukevičius.

Ši profesinė sąjunga gimė iš protesto akcijas prie Vyriausybės rūmų rengusio jaunimo judėjimo „Gyvenimas per brangus“.

Protestas dėl Kauno Centrinio pašto uždarymo
Foto: DELFI / Nerijus Povilaitis

Savivaldybės pozicija nesikeičia – Centrinio pašto rūmų nereikia

Nors protesto akcijos dalyviai akcentavo, jog lemiamą žodį dėl Centrinio pašto rūmų išsaugojimo visuomenei turi tarti būtent miesto meras, susitikti su žmonėmis iš savivaldybės rūmų jis neišėjo.
Tik baigiantis protesto akcijai pabendrauti su žiniasklaidos atstovais sutiko jo pavaduotojas, vicemeras Mantas Jurgutis.

Jis dar kartą pakartojo V. Matijošaičio išsakytą poziciją, jog miestui Centrinio pašto rūmų nereikia.

„Miestas nekvestionuoja, kad nuo tarpukario iki dabar jis yra strateginės svarbos objektas, miestas supranta, kokios jisai vertės. Šį pastatą įsigyti, jį suremontuoti ir jį įveiklinti nėra miesto išgalėms, mes tą suprantame“, – sakė M. Jurgutis.

Protestas dėl Kauno Centrinio pašto uždarymo
Foto: DELFI / Nerijus Povilaitis

Vicemeras vylėsi, jog šią problemą padės išspręsti valstybiniame lygmenyje sudaryta darbo grupė.

„Matysime, kokios ten bus diskusijos, apie ką kalbama. Be abejonės, mes atstovaujame miesto ir miestiečių interesams. Miestas nėra įgalus jį nupirkti. Nes nupirkti neužtenka, jį reikia dar suremontuoti ir įveiklinti“, – sakė mero pavaduotojas M. Jurgutis.

Paklaustas, kaip skamba Kauno interesas dėl Centrinio pašto rūmų, kuris bus atstovaujamas darbo grupėje, M. Jurgutis atsakė gana aptakiai.

„Kad Kauno centre esantys pastatai ir paveldo objektai turi būti sutvarkyti ir kiekvienas savininkas turi rūpintis savo turtu“, – sakė V. Matijošaičio pavaduotojas M. Jurgutis.

Po protesto Lietuvos paštas išplatino žinutę, kurioje teigė, kad nei Lietuvos paštas, nei Lietuvos pašto Jungtinė profesinių sąjungų atstovybė neorganizavo protesto akcijos prieš Kauno centrinio pašto pardavimą. Renginyje dalyvavo pavieniai bendrovės darbuotojai ir tai yra jų pilietinė teisė, rašoma komentare.