„Mūsų investicijos labiausiai nukreiptos į du dalykus, visų pirma, į patį kolektyvą. Čia bus labai daug dėmesio skiriama, nes vienas labiausiai ribojančių faktorių yra žmonių kiekis ir mūsų sugebėjimas vykdyti projektus“, – BNS sakė „Vinted“ vykdomasis direktorius Mantas Mikuckas.

Bendrovė planuoja padvigubinti darbuotojų skaičių, dabar siekiantį per 300, – didžioji dalis jų dirbs Lietuvoje, kur įsikūręs pagrindinis bendrovės biuras.

„Antras dalykas – geografinė plėtra. Matome Europoje daug rinkų, kur „Vinted“ neegzistuoja ir tam nėra jokių priežasčių. Tiesiog mes neturėjome pakankamai laiko ir resursų prasiplėsti į tas rinkas“, – sakė jis.

Pasak „Vinted“ vadovo, bendrovė turi platų sąrašą rinkų, į kurias artimiausiais metais norėtų žengti, tačiau jis dar neišgrynintas. Tai planuojama padaryti kitąmet.

Anot jo, įmonė dėl sparčių plėtros planų kol kas nėra pelninga, bet pernai įrodė, kad pelningai dirbti galėtų.

„Mes 2018 metais sau įrodėme, kad galime būti pelningi ir turėjome eilę mėnesių, kai veiklos rezultatai buvo pelningi“, – pabrėžė M. Mikuckas.

„Bet kuris verslas tampa pelningas tada, kai jo plėtros ir augimo galimybės sulėtėja“, – pridūrė jis.

Pasak jo, dabartinė plėtra labai skiriasi nuo buvusios iki 2018-ųjų metų – iki pernai „Vinted“ esą pritraukdavo kapitalą, kad išgyventų. M. Mikucko teigimu, įmonė bet kada gali sulėtinti plėtrą.

„Po 2018-ųjų prasidėjo era, kai kapitalas reikalingas spartinti įmonės plėtrą, bet nėra reikalingas palaikyti gyvybę. Mes bet kada galime sulėtinti savo plėtrą ir tapti absoliučiai nepriklausomais nuo išorinių investuotojų“, – sakė bendrovės vadovas.

Anot jo, plėstis skubama ir dėl palankaus makroekonominio klimato.

„Mes gana atsargiai žiūrime į makroekonominį klimatą. Nenorime būti pranašai, bet augimo ciklas tęsiasi rekordiškai ilgą laiką, kada jis pasikeis – turbūt niekas nežino. Mes norime būti absoliučiai apsisaugoję nuo staigių pokyčių, jeigu jie įvyktų“, – sakė M. Mikuckas.

Praėjusią savaitę pranešta, kad „Vinted“ pritraukė 128 mln. eurų, o pagrindiniu investuotoju tapo „Lightspeed Venture Partners“. Per šį investicijų etapą startuolis pirmą kartą įvertintas daugiau nei 1 mlrd. eurų ir tapo pirmuoju Lietuvos „vienaragiu“.

Sparčiai besiplečianti „Vinted“ pastaraisiais metais dirbo nuostolingai. Registrų centrui pateiktoje ataskaitoje nurodoma, kad įmonės grynasis nuostolis pernai padidėjo 27 proc. iki 2,829 mln. eurų, jos pajamos išaugo pustrečio karto iki 29,566 mln. eurų.

Bendrovę pavadinimu „Mano drabužiai“ 2008 metais įkūrė Justas Janauskas ir Milda Mitkutė. Bendrovės pagrindinė būstinė yra Vilniuje, čia dirba didžioji dalis įmonės darbuotojų, tačiau „Vinted“ taip pat turi darbuotojų Berlyne, Prahoje ir Varšuvoje.

Šiuo metu platforma turi 25 mln. narių 12 skirtingų rinkų: Lietuvoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Belgijoje, Ispanijoje, Nyderlanduose, Austrijoje, Lenkijoje, Čekijoje, Liuksemburge, Jungtinėje Karalystėje ir JAV.

Į „Vinted“ yra investavę yra investavę penkios rizikos kapitalo bendrovės: „Lightspeed Venture Partners“, „Accel“, „Insight Venture Partners“, „Burda Principal Investments“ ir „Sprints Capital“.