Už siūlymą balsavo 9 komiteto nariai, susilaikė – 2.

„Konkursuose nenori žmonės dalyvauti dėl didelio krūvio ir mažų atlyginimų. (...) Taip ir nepajudėjo darbo apmokėjimo didinimas. (...) Jeigu tikėčiau, kad stebuklai prieš Kalėdas vyksta, tikrai nebūčiau teikęs įstatymo pataisą“, – sakė A. Sysas.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis teigė, kad Vyriausybės pateiktu antruoju projektu, lyginant su pirminiu variantu, asignavimai iš valstybės biudžeto didėja 15,9 mln. eurų. Jie būtų skirti didesniam pensijų indeksavimui nuo liepos.

„Žinau, kad norėtųsi nuo sausio 1 d. ir Seime svarstoma ši galimybė, bet viskas susieta su galimais finansais. Deja, Vyriausybei beieškant įvairiausių sprendimų, kaip suderinti visus visos visuomenės lūkesčius, kad atneštume subalansuotą biudžetą, turėjome atnešti tokį. Tačiau, jei Seime bus priimta daugiau pajamas generuojančių įstatymų, tikrai pritartume bazinę pensiją traukti nuo sausio 1 d. Pats „Sodros“ biudžetas iš esmės yra toks pats, kokį teikėme“, – sakė L. Kukuraitis.

Prezidentūra planavo, kad kitąmet pensijų didinimui biudžete reikia numatyti 32 mln. eurų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo „Sodros“ biudžete patvirtinti 4,9 mlrd. eurų sieksiančias pajamas ir 4,5 mlrd. eurų išlaidas.

Didžiausią išlaidų dalį (76,2 proc.) numatoma skirti socialinio draudimo pensijoms – 3,5 mlrd. eurų, tai 255,7 mln. eurų laukiama 2019 metais.

Numatoma, kad nuo sausio 1 dienos pensijos vidutiniškai didės 8,1 proc. (senatvės pensija, turint būtinąjį stažą, vidutiniškai padidės apie 30 eurų ), o nuo liepos 1 dienos bazinė pensija bus papildomai indeksuojama 1,83 proc. (pensija, turint būtinąjį stažą, vidutiniškai papildomai padidės apie 3,5 euro).
Prognozuojama, kad 2020 metais vidutinė metinė senatvės pensija, turint būtinąjį stažą, bus 396,97 euro, t. y. bus 32,5 euro arba 8,9 proc. didesnė nei 2019 metais.

Numatoma, kad ligos socialinio draudimo išlaidos didės 8,6 proc. ir sieks 358,8 mln. eurų, motinystės išmokoms bus skirta 375,07 mln. eurų arba 6,8 proc. daugiau nei praėjusiais metais, nedarbo socialinio draudimo išmokoms – 216,9 mln. eurų arba 22 mln. eurų daugiau.