Taip premjeras komentavo žiniasklaidos pranešimą, kad J. Narkevičius, spalį Abu Dabyje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, dalyvavęs pasauliniame kelių kongrese, vakarieniavo už Lietuvos automobilių kelių direkcijos lėšas.

„Tiek ministras, tiek institucijos turi reprezentacines lėšas atstovavimui tiek šalies viduje, tiek užsienyje, tai turi būti daroma griežtai laikantis įstatymų ir Vyriausybės nutarimų“, – žurnalistams trečiadienį sakė S. Skvernelis.

„Tai yra labai aiškiai reglamentuota, negali taip būti, kad sugalvojau, nusprendžiau kažkur vakarieniauti. Yra tvarkos, tie pinigai turi būti atsiskaitytini ir tuo labiau prižiūrima kontrolės institucijų“, – kalbėjo jis.

Premjero teigimu, susisiekimo ministro dalyvavimas kongrese buvo būtinas.

„Kiekvienas vizitas, kuriam gaunamas leidimas išvykti, yra pagrindžiamas būtinumu, tokiose konferencijose būtina dalyvauti“, – pridūrė jis.

Premjero teigimu, Jungtinių Arabų Emyratai Lietuvai yra labai svarbus partneris, o sprendžiant dėl komandiruotės, vertinamas jos turinys.

„Jeigu jos (komandiruotės – BNS) neatitinka turinio, tai turistauti nėra leidžiama“, – sakė S. Skvernelis.

Pasak portalo 15min.lt, už vakarienę Abu Dabio restorane ministras susimokėjo ne pats – tai padarė Kelių direkcijos vadovas Vitalijus Andrejevas. Direkcijos atstovė Aušra Ramoškaitė pranešė, kad tai buvo pirmas kartas per dvejus pastaruosius metus, kai ministerijos prašymu vakarienė apmokėta direkcijos lėšomis – už devynių asmenų vakarienę sumokėta 713 eurų.

Portalo teigimu, ankstesnis ministras Rokas Masiulis nevykdavo į šį forumą, nes premjeras prašydavo ministrų vengti egzotinių kelionių.

Ministerija pranešė, kad vizito metu J. Narkevičius su JAE Infrastruktūros plėtros ministru kalbėjo apie bendradarbiavimą transporto ir logistikos srityje, JAE sosto paveldėtojui pristatė Lietuvos siekį turėti tiesioginį skrydį tarp Vilniaus ir Dubajaus bei pakvietė JAE verslą investuoti Klaipėdos uoste ir Klaipėdos LEZ.

Susisiekimo ministerija informavo, kad trijų asmenų vizitas Abu Dabyje kainavo 4236 eurus. Ministrą lydėjo viceministras Vladislavas Kondratovičius ir ministerijos Tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vedėja Ina Irens.