Kada planuoja pradėti centro statybas ir kiek į jį investuos, nekilnojamojo turto projektų plėtros įmones Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Bulgarijoje valdanti bendrovė „Akropolis Group“ neatskleidžia.

„Dėliojame paskutinius štrichus, kad dar šiais metais galėtume viešai pristatyti konversijos planus. Buvusios gamyklos teritorijoje numatomas kultūros, laisvalaikio, prekybos ir verslo kompleksas bei gyvenamieji namai“, – BNS atsiųstame komentare teigė „Akropolis Group“ valdybos pirmininkas Vytautas Labeckas.

Pasak jo, prekybos centro bendras plotas turėtų siekti 120 tūkst. kv. metrų, taip pat ketinama įrengti 30 tūkst. kv. metrų ploto biurų ir koncertų salę. BNS žiniomis, pastaroji turėtų būti apie 4 tūkst. vietų. Taip pat bus įrengta daugiaaukštė automobilių aikštelė.

„Planuojame, kad bendras komplekso dydis bus labai panašus į tą, kuriam leidimas buvo gautas dar 2009 metais: prekybai skirtas plotas sieks apie 120 tūkst. kv. metrų, biurams - apie 30 tūkst. kv. metrų“, - teigė V. Labeckas.

BNS žiniomis, bendrovė kurį laiką puoselėjo planus šioje vietoje statyti 250 tūkst. kv. metrų ploto komercinį kompleksą.

Praėjusią savaitę bendrovė plėtros planus pristatė miesto savivaldybei. Ji žada sutvarkyti aplinkines gatves, įrengti pėsčiųjų ir dviračių takus, viešąsias erdves, atgaivinti Neries pakrantę.

2017-aisiais „Akropolis Group“ patvirtino planus iki 2021 metų Vilniuje pastatyti naują prekybos centrą. Tuomet buvo nurodoma, kad numatoma statyti 70 tūkst. kv. metrų nuomojamo ploto prekybos centrą.

2016-aisiais bendrovė skelbė, kad per pirmąjį etapą čia planuojama pastatyti iki 200 butų namų kvartalą. Šį balandį grupės nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „M.M.M. projektai“ pranešė į 700 butų daugiabučių kvartalą „Vingio parkas“ investuosianti 112 mln. eurų.

Kvartalo statybas Geležinio vilko gatvėje planuojama pradėti 2020 metais, jis bus įgyvendinamas keturiais etapais.

Anksčiau planuota, kad 14 hektarų ploto buvusios suvirinimo gamyklos „Velga“ teritorijoje naujas prekybos centras bus pastatytas iki 2015 metų, bet tokius planus sugriovė sunkmetis. „Velgos“ sklypą iš valstybės „Akropolis Group“ 2005-2006 metais įsigijo už 11,72 mln. eurų.

Nuo 2014 metų gamyklos teritorija buvo valoma ir rengiama plėtrai.

Pirmasis prekybos centras „Akropolis“ sostinės Ozo gatvėje iškilo 2002-aisiais. Jo plotas šiuo metu siekia daugiau nei 109 tūkst. kv. metrų.