Deficitas šoktelėjo 26 proc. iki 984 mlrd. JAV dolerių – daugiausia nuo 2012 metų, kadangi po 2017 metų mokesčių reformos, kurios metu respublikonai inicijavo mokesčių mažinimus, biudžeto išlaidos viršijo iš mokesčių surinktas pajamas.

Pasak iždo, prezidento Donaldo Trumpo daugiašalėse prekybos konfrontacijose įvesti muitai atnešė 30 mlrd. JAV dolerių per fiskalinius metus, pasibaigusius rugsėjo 30 dieną.

„Prezidento D. Trumpo ekonominė strategija veikia“, – pranešime teigė JAV iždo sekretorius Stevenas Mnuchinas, ragindamas įstatymų leidėjus sumažinti „per dideles ir neatsakingas išlaidas“.

Didėjantis biudžeto deficitas pabrėžė nerimą keliantį Jungtinių Valstijų finansų disbalansą D. Trumpo eros metu, įstatymų leidėjams ne kartą išsakius nuogąstavimus, kad fiskalinė drausmė valstybėje pasitraukė į antrąjį planą.

Augant ekonomikai, vyriausybė rinko daugiau pinigų iš darbuotojų, importuotojų ir įmonių, iš viso sumokėjusių 3,5 trln. JAV dolerių mokesčių – maždaug 4 proc. daugiau nei 2018 metais.

Išlaidos augo dvigubai sparčiau ir padidėjo 8,2 proc. iki 4,5 trln. JAV dolerių. Didesnį augimą lėmė didėjančios esamų valstybės skolų palūkanos, išlaidos gynybai ir socialinės apsaugos programoms, tokioms kaip „Medicare“ ir „Social Security“.

Skolinimasis iš visuomenės padidėjo iki 79,1 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) per metus, palyginti su 77,5 proc. metais anksčiau.

S. Mnuchinas ne kartą teigė, kad smarkūs įmonių ir gyventojų pajamų mokesčio sumažinimai 2017 metais paskatins ekonomikos augimą ir padidins mokesčių įplaukas, taigi šis žingsnis atsipirks.

Vis dėlto pastaruoju metu Baltieji rūmai dėmesį kreipia į kitus prioritetus, o prezidentas tvirtina, kad stipresnė kariuomenė yra svarbesnė už subalansuotą biudžetą.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)