„Seimas turi pozityvią daugumą ir biudžeto sprendimams susiformuos dauguma, kuri visada balsavo už Vyriausybės programą, kuri tą programą kūrė, (Seimo nariai – BNS) kurie visada jaučiasi atsakingais“, – trečiadienį interviu Žinių radijui sakė V. Pranckietis.

„Čia jau nebe tik „valstiečių“ pasidaro reikalas, čia jau Seimo reikalas ta dauguma, ir manau, kad ta pozityvi dauguma yra. Suformuota formaliai ji nebūtinai turi būt, bet, kaip stebėjote visame laikotarpyje, visada atsirasdavo, kas paremia, ir biudžetas buvo priimamas“, – kalbėjo Seimo pirmininkas.

Valdančiųjų koalicinė taryba po nepavykusio balsavimo dėl V. Pranckiečio atstatydinimo trečiadienį renkasi aiškintis, ar tebeturi daugumą bei balsų biudžetui priimti.

„Kyla klausimas dėl daugumos, jis logiškas ir į jį reikės atsakyti. Išgirsim jų (nebalsavusių – BNS) motyvus ir sutarsime, ar dėl biudžeto jie balsuos, ar ne“, – antradienį žurnalistams sakė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovas Ramūnas Karbauskis.

„Dėl biudžeto balsavimo reikėtų gauti frakcijų patikinimą, nes eiti su nežinia į balsavimą dėl biudžeto, mums tada reikia pradėti kažkokias derybas su kitom frakcijom, ką daryti toliau“, – teigė R. Karbauskis.

Po valdančiųjų nesėkmingo bandymo atstatydinti V. Pranckietį „valstiečių“ vadovas R. Karbauskis pripažino, kad nebeaišku, ar valdantieji turi daugumą.

Valdančiųjų iniciatyva surengtame pakartotiniame balsavime už V. Pranckiečio atšaukimą iš pareigų balsavo 63 Seimo nariai, prieš buvo penki, 11 biuletenių sugadinti. Tuo metu jį atleisti iš pareigų reikėjo ne mažiau kaip 71 balso.

Slaptame balsavime dalyvavo visų valdančiųjų frakcijų – „valstiečių“, „socialdarbiečių“, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos, frakcijos „Lietuvos gerovei“ –nariai bei keletas Mišrios Seimų narių grupės atstovų. Opozicija balsavime nedalyvavo.

ELTA primena, kad Seimas antradienį priėmė svarstyti Finansų ministerijos parengtą valstybės biudžeto įstatymo projektą. Kitų metų valstybės biudžete planuojama gauti 11,5 mlrd. eurų pajamų, o asignavimai sieks 12,6 mlrd. eurų.

Po pateikimo už kitų metų biudžeto projektą balsavo 57 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikė – 36.

Valstybės biudžeto išlaidos augs 8 proc., iki 940 mln. eurų, „Sodros“ – 11,7 proc., iki 472 mln. eurų, Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) – 7,4 proc., iki 145 mln. eurų, savivaldybių – 11,6 proc., iki 339 mln. eurų.

Valstybės biudžeto pajamos augs 9 proc., iki 956 mln. eurų, „Sodros“ – 9,1 proc., iki 407 mln. eurų, PSDF – 11,7 proc., iki 241 mln. eurų, o savivaldybių – 11,9 proc., iki 350 mln. eurų.
Nominalus valdžios sektoriaus perteklius kitąmet, planuojama, bus ne mažesnis nei 0,2 proc. BVP.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (13)