Prezidentūra nedetalizuoja, kiek kainuos kitąmet numatomas šalies vadovo rezidencijos remontas. Valstybės biudžeto projekte numatyta, kad tai atsieis 359 tūkst. eurų.

Asignavimai Prezidentūrai 2020 metais augs nuo maždaug 5,75 mln. eurų iki kiek daugiau nei 7,2 mln. eurų.

Anot prezidento Gitano Nausėdos atstovo spaudai Antano Bubnelio, augantis biudžetas taip pat susijęs su kiek didesnėmis komandiruočių ir reprezentacinėmis išlaidomis, kitomis priežastimis.

„Papildomos išlaidos yra susijusios su rezidencijos atnaujinimu Turniškėse, kiek didesnėmis komandiruočių ir reprezentacinėmis išlaidomis dėl aktyvios Prezidento užsienio politikos ir pirmosios ponios darbotvarkės, augančių Kanceliarijos įsigyjamų paslaugų bei prekių kainų. Taip pat išlaidomis, susijusiomis su kadenciją baigusiais prezidentais“, – BNS sakė A. Bubnelis.

Prezidento rezidencijos pastatas yra statytas 1939 metais tarpukariu Vilniaus kraštą valdžiusiems lenkų valdininkams. Po Antrojo pasaulinio karo pastatą perėmė sovietų okupuotos Lietuvos ministrų taryba, jis daugiausiai buvo naudojamas kaip vasarnamis nomenklatūrininkų apgyvendinimui.

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę bei atlikus pastato rekonstrukciją, rezidencijoje gyveno prezidentai Valdas Adamkus, Rolandas Paksas ir Dalia Grybauskaitė. Prezidentas Algirdas Brazauskas gyveno kitose patalpose Turniškėse.

Prezidento rezidencijos gyvenamasis plotas yra 242 kvadratiniai metrai.

Pasak A. Bubnelio, Turniškių rezidencija yra nuolat prižiūrima, tai reiškia, kad smulkūs atnaujinimo darbai jose atliekami nuolat. Susiklostė natūrali praktika, kad didesni atnaujinimai vyksta keičiantis joje gyvenantiems prezidentams.

Anot prezidento atstovo spaudai, pastaruoju metu rezidencijoje daryti reikšmingesni pakeitimai yra susiję su jos energetiniu efektyvumu – buvo keičiami langai, šiltinamos sienos.

„Prezidento vertinimu, rezidencija Turniškėse gali tapti tokia pati atvira, kokia tapo Prezidentūra, todėl tam reikia ir reikšmingesnio jos atnaujinimo. Šiuo metu vyksta pasirengimo Turniškių rezidencijos atnaujinimui darbai“, – sakė A. Bubnelis.

„Jų metu paaiškės tiksli atnaujinimo darbų apimtis, projektas, sąmata bei terminai. Tuo pačiu paaiškės kada į atnaujintą rezidenciją galės persikelti prezidentas su pirmąja ponia“, – pridūrė jis.

Dar 62 tūkst. eurų kitais metais siūloma numatyti pačios Prezidentūros sostinės senamiestyje tvarkymo darbams.

Pasak atstovo, dėl šiemet įsigaliojusių didesnių valstybės tarnautojų atlyginimo koeficientų kitąmet taip pat numatoma didesnė suma Prezidentūros darbuotojų atlyginimams.

„2019 metams Prezidentūros biudžete toks padidėjimas nebuvo numatytas, nes keičiantis prezidentams dirbo ne pilnos patarėjų komandos“, – teigė G. Nausėdos atstovas.

Vyriausybė 2020 metų valstybės biudžeto projektą patvirtino trečiadienį. Jį turės priimti Seimas.