„Mes iš Vyriausybės pusės judame ir kita kryptimi: galbūt pelno mokesčio lengvata galėtų būti suteikta ne tik investuotojams, kurie įsikuria LEZ, o projektui kaip tokiam, kuris įsikurtų bet kurioje Lietuvos vietoje“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis.

Šiuo metu LEZ įsikuriančios bendrovės gauna pelno mokesčio lengvatą dešimčiai metų bei kitų nuolaidų.

Pasak viceministro, atleidus dideles bendroves nuo pelno mokesčio, jų nauda ekonomikai pasijustų per kitas sritis.

„Jeigu projektas yra pakankamai didelis, vien tik nemokant pelno mokesčio, per darbo užmokestį, darbuotojų mokamus mokesčius, per visas galimybes kitiems verslams tiekti savo produkciją Lietuva laimi labai daug“, – sakė M. Skuodis.

Pasak jo, toks įstatymo pataisos projektas jau yra paruoštas ir artimiausiu metu turėtų būti patvirtintas Vyriausybėje.Seimui jį planuojama pateikti dar Seimo rudens sesijoje.

Ketvirtadienį Kauno LEZ atidaryta Vokietijos automobilių dalių gamintojos „Continental“ gamykla, čia taip pat jau veikia Vokietijos elektronikos gamintoja „Hella“ bei JAV medicinos įrangos gamintoja „Hollister“.

Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas sako, jog Kauno LEZ darosi ankšta ir dabar pasiūlyti panašaus dydžio sklypus jau būtų sudėtinga.

„Kauno LEZ didžiausių sklypų arsenalą jau baigia išnaudoti ir mes kartu bandome įtikinti politinius lyderius, kad, tiesą sakant, reikia investuoti toliau, nes jeigu mes po kelių metų dar keletą gamybos įmonių tokio dydžio atvesime, mums jau gali pritrūkti infrastruktūros“, – sakė jis.

„Laisvų 15 ha tokio dydžio įmonei jau tik ant pirštų suskaičiuoti“, – pridūrė M. Katinas. Pasak jo, svarbus klausimas, kiek lėšų tam galės skirsti Vyriausybė.

Pasak M. Skuodžio, planai dėl LEZ plėtros yra parengti, o Kauno LEZ dar yra kur plėsti, nes ši teritorija iš pat pradžių buvo numatyta didesnė ir vėliau sumažinta, nes pirmieji investuotojai čia kūrėsi vangiai.

„Mes kalbėtume nebent apie teritorijos tam tikrą atstatymą“, – sakė viceministras.

Jis pabrėžė, kad aplinkui yra ir kitų plėtrai patrauklių teritorijų: Jonava, Kėdainių laisvoji ekonominė zona.

Kauno LEZ skelbia, kad gamybos ar logistikos įmonės, investuojančios daugiau kaip 1 mln. eurų, arba paslaugų įmonės, investuojančios daugiau kaip 100 tūkst. eurų ir turinčios daugiau kaip 20 darbuotojų, pirmuosius 10 metų nemoka pelno mokesčio, o dar šešis metus joms taikomas 50 proc. tarifas.

Tokios įmonės taip pat nemoka nekilnojamojo turto mokesčio, užsienio investuotojų Kauno LEZ gauti dividendai taip pat neapmokestinami.