A. Muzikevičius 15min.lt patvirtino, kad jau yra gavęs žemės ūkio ministro Andriaus Palionio raštą dėl jo pasirinkimo, tačiau pabrėžė, jog ministro įsakymo dėl skyrimo NMA vadovu dar nėra, nes jo kandidatūrą tikrina tarnybos.

Anot A. Muzikevičiaus, jo patikimumas buvo tikrintas ir prieš jam tampant premjero patarėju, jis turi leidimą dirbti su slapta informacija.

15min.lt teigimu, Valstybės tarnybos departamentas (VTD) buvo atrinkęs du geriausiai NMA direktoriaus konkurse pasirodžiusius pretendentus – A. Muzikevičių bei NMA Kontrolės departamento direktorių Liutaurą Šimkų. Iš jų žemės ūkio ministras turėjo pasirinkti vieną.

A. Muzikevičius 1999-2011 metais vadovavo Žemės ūko ministerijos Gyvulininkystės ir veterinarijos skyriui, vėliau 4 metus dėstė paskaitas Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijoje. Premjero Sauliaus Skvernelio patarėju A. Muzikevičius tapo 2017 metų viduryje.

BNS rašė, kad NMA vadovu pretendavo tapti 24 kandidatai. Naujo tarnybos vadovo buvo ieškoma po to, kai tuometinis žemės ūkio ministras Giedrius Surplys gegužę atleido NMA vadovą Eriką Bėrontą, Valstybės saugumo departamentui (VSD) pareiškus, kad jis negali dirbti su įslaptinta informacija.

Šiuo metu agentūrai laikinai vadovauja direktoriaus pavaduotojas Jonas Valikonis.