Zitos laišku Seimo narys konservatorius A. Anušauskas pasidalijo socialiniame tinkle „Facebook“.

„Ponios Zitos šauksmas, kuris išsiųstas ir Seimo nariams, ir Prezidentūrai, ir Kauno tarybos nariams (nors, panašu, rašytas būtent Kauno merui).

Nežinau, kiek tiksli info (Rekvizitai.lt randu du kartus didesnę algą), ar tai žino, tikrino profsąjungos, VMI, Darbo inspekcija ir kitos atsakingos institucijos dėl „nesumokamų atlyginimų“, todėl skelbiu viešai, jei jau žmogus šaukiasi atsakymų“, – socialiniame tinkle skelbė Seimo narys.

Jo pasidalintame Zitos laiške klausiama, ar valdžios atstovai žino, kokias algas savo darbuotojams moka „Baltic fish export“ arba kitaip – įmonių grupei „Vičiūnai“, kuri įsikūrusi Kauno Laisvojoje ekonominėje zonoje ir priklauso Matijošaičiams.

„550 Eur/mėn. Ukrainiečiai ir kiti kitataučiai čia išnaudojami kaip vergai. Dabar jau priėmė ir nepilnamečių, kuriuos irgi išnaudoja. Įmonės vadovai nesilaiko jokių įstatymų. Nuolat apgaudinėjami darbuotojai, niekada nesumokama tiek kiek žmonės uždirbo, vis nusukinėjama nuo algų“, – rašoma pasidalintame laiške.

„Sėdint mero kėdėj turbūt jaučiatės kaip TSKP CK pirmininkas, daug daugiau galima sau leisti – išnaudot darbuotojus, mokėt tiek, kiek noriu. Juk norisi prie kelių šimtų milijonų prisidurti dar.....sau, ar savo sūneliams, jau ne taip svarbu, ar ne?“, – pyko Zita.

Jos teigimu, norint šalyje sumažinti socialinę nelygybę ir skurdo lygį reikia uždaryti tokias įmones, kaip „Vičiūnai“.

„Ten žmonės dirba po 12 val. per dieną, bet vis tiek gyvena skurde. Sėkmės skaičiuojant milijonus“, – rašė ji.

„Vičiūnai“ įmonių grupės administravimo direktorė Ramunė Bičkauskienė DELFI teigė, kad komentuoti tokią situaciją yra labai sunku, nes joje išdėstyti teiginiai – melagingi.

„Gerbiamas konservatorių partijos atstovas, prieš pasidalydamas šiuo raštu savo „Facebook“ paskyroje, pats pripažino, kad pagal viešai prieinamą informaciją atlyginimų vidurkis įmonėje daugiau nei dvigubai didesnis – tad objektyvaus pagrindo skundui nėra.

Visi kiti teiginiai taip pat laužti iš piršto – absoliuti dauguma darbuotojų iš trečiųjų šalių grupės įmonėse yra motyvuoti ir uždirba tikrai daugiau – kadangi būtent to ir atvyko į Lietuvą. 16-os sulaukę nepilnamečiai dažniausiai noriai dirba vasaros sezonu ir, savaime suprantama, tai daro pagal visus Lietuvos Respublikos teisės aktus. Mūsų įmonių grupei priklauso keliasdešimt atskirų įmonių, tad tikrai esame ne sykį tikrinti Darbo inspekcijos bei kitų kompetentingų institucijų ir priekaištų nesusilaukiame“, – sakė R. Bičkauskienė.

DELFI užklausą išsiuntė ir Valstybinei darbo inspekcijai. Valstybinė darbo inspekcija informavo, kad yra gavusi p. Zitos skundą. Taip pat yra pateikti skundai dėl galimų darbo saugos pažeidimų, dėl galimo nepilnamečių darbo.

„Šiuo metu vyksta tyrimas, skundą nagrinėja VDI Kauno skyrius“, – informavo VDI.

„Sodros“ duomenimis rugpjūčio 8 dieną įmonėje buvo 245 apdraustieji darbuotojai.

Darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis, mokamų atlyginimų vidurkis iki mokesčių sudarė 1065,01 Eur.

Įmonė UAB „Baltic fish export“ priklauso „Vičiūnai“ įmonių grupei, kurios įkūrėjas yra dabartinis Kauno meras V. Matijošaitis.

Kaip teigiama įmonės puslapyje UAB „Baltic fish export“ pagrindinė veikla – žuvies ir jūrų gėrybių perdirbimas, šaldymas ir pakavimas.Ji perdirba Baltijos, kitose jūrose bei vandenynuose sugaunamas žuvis.