„Finansų sektorius yra itin jautrus ir skaudžios praeities patirtys natūraliai skatina kelti klausimus dėl naujų į rinką ateinančių dalyvių. Šiuo atveju jau turime visus atsakymus ir iš pačios įmonės, ir iš Lietuvos banko, ir iš Vyriausybinės strateginių įmonių sandorius tikrinančios komisijos, todėl dabar turėtume pastangas orientuoti į tai, kaip paskatinti „Revolut“ ir kitas bendroves kurtis bei augti Lietuvoje ir stiprinti sektorių, kuris jau yra viena iš Lietuvos vizitinių kortelių užsienyje”, – pranešime cituojamas V. Sinkevičius.

Pasak ministro, inovatyviausius sprendimus diegiančių tokių užsienio finansų technologijų (fintech) bendrovių, kaip „Revolut“, augimas Lietuvoje svarbus ne tik dėl šalyje kuriamų gerai apmokamų darbo vietų, bet ir sprendimų bei konkurencinės dvasios, kurią jie atneša į Lietuvą.

„Tūkstančiai Lietuvos gyventojų, naudojančių „Apple“ išmaniuosius telefonus ar laikrodžius, tai yra turinčių visą reikalingą infrastruktūrą naujos kartos bekontakčiams atsiskaitymams, negalėjo ja pasinaudoti iki „Revolut“ sprendimo tokias paslaugas teikti savo vartotojams. Tačiau tai ne tik vartotojų patogumo klausimas, bet ir kitų šalyje įsikūrusių finansų technologijų įmonių stumtelėjimas tapti konkurencingesnėms, orientuojantis visų pirma į užsienio rinkas”, – pastebi V. Sinkevičius.

Revolut Bank” vadovas Virgilijus Mirkės pastebi, kad Lietuva iki šiol yra viena aktyviausių „Revolut” rinkų, o klientai čia visada entuziastingai priima ir išbando visas įmonės siūlomas naujoves.

„Šiuo metu komanda Lietuvoje aktyviai ruošiasi pradėti teikti bankines paslaugas, tačiau nestoja ir visi kiti „Revolut” grupės darbai. Kuriame technologijas, kurios mažina įvairius bankinio sektoriaus barjerus, taip pat didina paslaugų prieinamumą, greitį ir konkurencingumą.

Siekiame, kad mūsų paslaugos ir produktai žmonėms ne tik supaprastintų asmeninių finansų tvarkymą, bet ir kurtų didesnę pridedamąją vertę visai visuomenei: tarkime, šią savaitę pristatyto įrankio „Labdara su Revolut” dėka mūsų klientai vien per pirmą dieną jau paaukojo daugiau kaip 5000 eurų įvairioms labdaros organizacijoms. Šiandien ši suma siekia jau 20 000 eurų. Tai – nuostabus įrodymas, kad technologijos gali padėti spręsti ir svarbius socialinius klausimus. Džiaugiamės galėdami aktyviai prisidėti prie šių pokyčių”, – pranešime cituojamas V. Mirkės.

Susitikimo metu taip pat aptarti tolesni „Revolut“ planai Lietuvoje bei finansų technologijų sektoriaus įmonėms aktualios reguliacinės aplinkos gerinimo iniciatyvos.