Skaičiuojama, kad tam iš valstybės biudžeto reikės apie 17 mln. eurų per metus.

Vyriausybė sprendimą turėtų priimti trečiadienį.

Vyriausybės, darbdavių ir darbuotojų interesams atstovaujanti Trišalė taryba gegužės pabaigoje nesusitarė, kiek nuo 2020 metų turėtų didėti MMA. Profesinių sąjungų ir Vyriausybės atstovai siūlė minimalią algą didinti iki 607 eurų, tuo metu darbdaviai siūlė ją didinti iki 580 eurų.

Pernai Trišalei tarybai po ilgų diskusijų taip pat nepavyko rasti bendro sprendimo dėl MMA didinimo nuo 2019-ųjų, todėl šį rodiklį tvirtino Vyriausybė.

Trišalė taryba yra nusprendusi, kad MMA turi sudaryti 45-50 proc. vidutinės algos. Patvirtinus 607 eurų MM, ji siektų 47,5 proc. (ES svyruoja nuo 45 proc. iki 51 proc.).

Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Lietuvos laisvosios rinkos institutas nepritaria MMA didinimui – anot jo, tarptautinės organizacijos perspėja Lietuvą dėl spartaus atlyginimų augimo ir dar 2016 metais rekomendavo pristabdyti jo didinimą. Be to, LLRI nuomone, toks žingsnis ypač neigiamai atsilieps mažai pelningoms ar santykinai daug nekvalifikuotų žmonių įdarbinančioms įmonėms.

LLRI taip pat perspėja, kad gali sulėtėti nedarbo mažėjimas, daugėti nelegaliai dirbančiųjų, didėti prekių ir paslaugų kainos.

Lietuvoje MMA ir mažiau gauna apie 156 tūkst. darbuotojų, iš jų biudžetininkų – apie 28 tūkst.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (36)