Iš gamyklai priklausančio vandens gręžinio bus išgaunamas, kaip teigia gamykla, unikaliomis mineralinėmis savybėmis pasižymintis natūralus mineralinis vanduo.

„Tai yra strateginė investicija, nes planuojame plėstis mineralinio vandens segmente ir esame numatę, kad įsigytas unikalus gręžinys produkciją tieks tiek Lietuvos, tiek užsienio rinkoms. Vanduo bus parduodamas su nauju prekiniu ženklu „Uniqa“, kuris reiškia „unikalus vanduo“, – pranešime cituojamas naujosios gamyklos direktorius Marius Horbačauskas.

Pasak jo, įsigyjant vandens gręžinį buvo žinoma, kad jame esantis vanduo savo mineraline sudėtimi skiriasi nuo kito Lietuvoje randamo vandens. Būtent mineralizacijos savybės lėmė apsisprendimą įsigyti šį gręžinį ir statyti naują gamyklą netoli Druskininkų.

Siekiant, kad vanduo gamybos metu neturėtų sąlyčio su oru ir išsaugotų visas mineralizacijos savybes, naujieji gręžinio savininkai investavo į gamybos techniką, kuri atitinka tokio vandens išgavimui keliamus reikalavimus. Požeminio vandens telkinio dydis leidžia per metus išgauti iki 100 mln. litrų vandens.

Pažymima, kad gamykla pastatyta apie 1 ha žemės ploto teritorijoje, netoli Druskininkų miesto esančiame Gerdašių kaime. Dėl modernių technologijų gamykla veiklą pradėjo su 6 darbuotojais, tačiau numatyta, kad greitu metu jų skaičius dar bus didinamas.

Prekyba naujuoju prekinio ženklo „Uniqa“ natūraliu mineraliniu vandeniu prasidės gegužę. Numatoma, kad gamintojai taikys į aukštesnės kokybės mineralinio vandens kategoriją.

Naujoji vandens gamykla yra bendrovės „Volfas Engelman“ investicija.