S. Jakeliūnas posėdžio metu teigė manantis, kad Vito Vasiliausko išsakyti teiginiai dėl komisijos darbo turėjo įtakos LB darbuotojams dalyvaujant krizės tyrime.

„Vienas jūsų kolegų rašo: „Prieš siunčiant reikia nugludinti raštą ir suderinti su vadovybe, nes klausimas politiškai jautrus“. Vieno kolegos pozicija buvo pasiūlyta, kad „kartu su rinkos procesais, indeksų struktūriniais trūkumais jis (VILIBOR. – ELTA) galėjo būti strateginis instrumentas kitiems bankų tikslams pasiekti“. Toks pasakymas: „Siūlyčiau nebūti įrankiu manipuliavimo tikrove žaidimuose, (...) o pademonstruoti Lietuvos banko, kaip kompetencijos centro, stuburą. BFK užklausime tarp eilučių pasakyta, kad VILIBOR metodika bloga, liaudis prarado pinigus, tik pasakykite sumą, ir mes jus pakabinsime ant šakos“, – posėdyje susirašinėjimus viešino S. Jakeliūnas.

V. Vasiliauskas šiuose susirašinėjimuose nepamatė nieko išskirtinio.

„Tai visiškai nesisieja su 2012 m. pažyma (dėl VILIBOR. – ELTA). Tai parodo diskusijas, kurios vyksta centriniame banke. Visos banko pozicijos, pareiškiamos į išorę, yra remiamos vidine diskusija, nuomonėmis, argumentacija, atsižvelgiant į tai formuojasi pozicija. (...) Yra politiniai procesai, taip, mes esame jų dalis. Jūs prisimenate balandžio mėnesio žinutę man, kur palinkėjote aktyvaus ir įdomaus politinio proceso?

Tai, kad bankai dirbtinai sukėlė VILIBOR, yra mažumos nuomonė. Jei norite objektyvios diskusijos, buvo galima daryti susitikimą su bankų ekspertais, ekonomistais ir išdiskutuoti klausimą. Tai būtų išsamus, viską apimantis tyrimas. Dabar, kai diskutuojate su žmogumi, kuris tik nuo 2011 m. balandžio yra centriniame banke, (...) tai dovanokite, bet man tai irgi suponuoja tam tikrą požiūrį, kad galbūt ne situacijos išsiaiškinimas yra tikrasis tikslas“, – BFK pirmininkui atsakė V. Vasiliauskas.

S. Jakeliūnas vis dėlto buvo įsitikinęs, kad V. Vasiliausko teiginiai apie beprasmišką darbą, atliekant krizės tyrimą, yra parlamentinio tyrimo diskreditavimas LB valdybos ir kitų pareigūnų akyse.

„Pozicija dėl pačio tyrimo gali būti skirtinga, bet nemanau, kad ši mano rezoliucija, kuria jūs disponuojate, galėjo paveikti banko nusiteikimą išsamiai bendradarbiauti su tyrimą atliekančia komisija. Bendradarbiavimą parodėme vėlesniais veiksmais pateikdami visą informaciją, kas ir dabar vyksta. Dėl frazių – liežuvis nėra geriausias draugas, tai buvę ir praeityje, bet nemanau, kad tai galėtų paveikti mūsų bendradarbiavimą“, – teigė V. Vasiliauskas.

Kaip ELTA jau rašė, S. Jakeliūnas teigia, jog LB, prižiūrėdamas finansų sektorių, per krizę esą neužtikrino, kad skolinęsi žmonės nepermokėtų dėl manipuliacijų VILIBOR indeksu, keičiant paskolų sutartis iš litų į eurus. Pasak S. Jakeliūno, pernai BFK kreipėsi į Lietuvos banką, klausdamas, ar buvo atlikti tyrimai dėl VILIBOR per krizę, o šiemet sausį gautas atsakymas, kad VILIBOR atitiko tuometinę tarptautinę praktiką.

Išplatintame rašte LB paragino S. Jakeliūną kuo skubiau pateikti atsakingoms institucijoms informaciją dėl galimo Lietuvos bankų manipuliavimo VILIBOR kotiruotėmis, apie kurį jis pasisakė viešai.

Tuo metu krizės priežastis tiriančios Seimo laikinosios tyrimo komisijos pirmininkas S. Jakeliūnas sakė, kad LB raginimas atsakingoms institucijoms pateikti informaciją dėl galimo komercinių bankų manipuliavimo VILIBOR indeksu gali būti vertinamas kaip spaudimas.

Lietuvos bankas neturi teisės siūlyti Seimui ko nors. (...) Aš tai priimu kaip bandymą daryti įtaką Seimui. To nebus. Jeigu reikės, kažkokius sprendimus ar kreipimusi mes priimsime patys, be Lietuvos banko raginimų“, – žurnalistams sakė S. Jakeliūnas.

Jis sakė į paskelbtą raštą reaguosiantis tada, jei Lietuvos bankas imsis kokių nors veiksmų.

S. Jakeliūnas taip pat yra paviešinęs V. Vasiliausko ir kitų LB narių pasisakymus visuotiniame LB darbuotojų susirinkime bei laiškuose, kuriuose menkinamai atsiliepiama apie parlamentinį tyrimą.