Vilniaus miesto savivaldybės vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis Eltai sakė, kad savivaldybės tikslas visada buvo prie Vingio parko matyti ne tik prekybos centrą, bet daugiafunkcį kompleksą su gyvenamąja ir verslo zonomis.

„Mūsų tikslas visada buvo, kad toje vietoje atsirastų daugiafunkcis kompleksas. Ne vien tik prekyba, bet ir biurai, gyvenama zona. Kad toje vietoje būtų daugiafunkcis kvartalas, kuris ne vien tik trauktų į save transporto srautus, bet kad ir jame vyktų savarankiškas gyvenimas. Kad žmonės galėtų gyventi, dirbti ir tuo būdu turėtume visavertę miesto dalį“, - Eltai sakė M. Pakalnis.

Pasak jo, savivaldybė vis dar laukia naujo projekto pateikimo.

„Kiek kalbėjome su plėtotoju (projekto. - ELTA), jie planuoja viską perprojektuoti - ten atsiras tiek gyvenamoji paskirtis, tiek biurai, tiek ir prekyba. Tų paskutinių siūlymų dar nematėme, žadėjo artimiausiu metu pateikti, bet jau keli mėnesiai praėję yra, o mes tikslios informacijos dar neturime“, - sakė M. Pakalnis.

Architekto teigimu, buvo parengtos bent kelios galimybių studijos dėl gatvių plėtros, viešųjų erdvių išdėstymo ir krantinės įrengimo.

„Buvo daug gražių idėjų, tik jos dar nevirtusios konkrečiu projektu. Laukiama projekto. Svarbiausia - funkcijų mišrumas. Kad toje vietoje neatsirastų vienas didelis daiktas, kuris trauks į save transporto srautus. Geležinio vilko g. yra greito eismo gatvė, todėl turi būti panaikintas šviesoforas sankirtoje su Gerosios vilties g. Dėl šios priežasties visi pateikimai (projekto. - ELTA) turi spręstis dviem lygiais“, - kalbėjo M. Pakalnis.

Bendrovės „Akropolis Group“ Komunikacijos departamento vadovas Dominykas Mertinas Eltai patvirtino, kad leidimai „Akropolio“ statyboms prie Vingio parko gauti dar prieš dešimtmetį.

„Leidimas multifunkcio prekybos ir pramogų centro šalia Vingio parko statybai gautas 2009 m. Šiuo metu atliekama prekybos centro projekto korektūra ir aktualizacija. Prekybos centrą planuojame plėtoti laikantis aukščiausio lygio tarptautinio tvarios statybos standarto BREEAM reikalavimų“, - teigė D. Mertinas.

Architektas, Vilniaus miesto garbės pilietis Algirdas Kaušpėdas Eltai teigė, kad tokios mišrios zonos yra reikalingos miestui.

„Kiek žinau, ten būtų ir gyvenamųjų pastatų statybos palei Nerį, tam tikra dalis ir biurų pastatų. Bus toks „miksas“, o „miksai“ man patinka. Jie yra reikalingi, nes jie ir yra tikrasis miestas“, - Eltai sakė A. Kaušpėdas.

Architektas mano, kad, pastačius daugiafunkcį kompleksą, būtų atgaivintas Naujamiesčio rajonas.

„Didelis prekybos ir visuomeninis centras vis tiek yra susijęs su kultūra - ten yra ir kino teatrai, ir, kiek girdėjau, nori į vidų įkomponuoti koncertų salę. Nereikia visko koncentruoti vien tik į centrą (miesto. - ELTA). Toje vietoje kažkokių miesto paslaugų nėra, tai vilniečiams atgaivinti Naujamiestį gal ir visai neprošal. Bet viskas priklauso nuo kokybės - negaliu vertinti, nematęs projekto. Būtų gerai, kad būtų ir gyvenamoji statyba prie parko“, - teigė A. Kaušpėdas.

Bendrovės „Akropolis Group“ teigimu, šiuo metu yra parengtas sklypo detalusis planas ir plėtojama sklypo užstatymo koncepcija, o detalesnė informacija apie būsimą projektą ir jo įgyvendinimo terminus bus paskelbta vėliau.