Klaipėdos apygardos teismas sprendimą priėmė kovo 15 dieną, rodo teismų informacinės sistemos „Liteko“ duomenys.

Turto bankas į teismą dėl bankroto bylos „Geotermai“ iškėlimo kreipėsi vasario 15 dieną. Bankas nurodė, kad tai – vienintelė alternatyva teisiniu keliu likviduoti neveikiančią įmonę ir sudaryti galimybes išsaugoti jos įrenginius.

„Geotermos“ veikla sustabdyta 2017 metų kovo 1 dieną dėl pasikeitusios dujų kainos.

Teismo pirmininko patarėja Gintarė Daugėlaitė BNS nurodo, kad bankroto administratoriumi paskirta bendrovė „Paltaja“, o kreditorinius reikalavimus pateikti galima per 30 dienų nuo nutarties įsiteisėjimo. .

Turto bankas BNS komentavo, kad teismo nutartis įsiteisės kovo 27 dieną, jeigu jos niekas neapskųs. Pasak banko atstovo Tomo Bagdono, reikalavimai turėtų būti priimami iki balandžio 25-osios.

2017 metais buvo paskelbtas 100 proc. bendrovės akcijų viešas aukcionas, tačiau bendrovę įtraukus į svarbių nacionaliniam saugumui įmonių sąrašą, privatizavimas 2018 metų pradžioje buvo sustabdytas. Pernai Turto bankas du kartus nesėkmingai bandė išnuomoti jos turtą.

Turto bankas kartu su „Lietuvos energijos“ įmone „Lietuvos energijos gamyba“ (LEG) valdo 100 proc. „Geotermos“ akcijų. Be valstybės lėšų, į 21,4 mln. eurų vertės projektą investavo Pasaulio aplinkosaugos fondas, Danijos aplinkosaugos agentūra, paskolą suteikė Pasaulio bankas.