„Anksčiau vykdytas verslo priežiūros institucijų ir jų funkcijų konsolidavimas nedavė tokio rezultato, kokio tikėtasi, todėl Ūkio ministerija peržiūrėjo verslo priežiūros institucijų tinklą ir pateikė siūlymus, kaip dar labiau optimizuoti verslo priežiūrą. Tai padės ne tik sumažinti verslui naštą, tenkančią dėl perteklinių verslo priežiūros funkcijų ir neefektyviai veikiančių priežiūros institucijų, bet ir sutaupyti valstybės biudžeto lėšų. Įgyvendinusi šį planą Vyriausybė nuo savo kadencijos pradžios iš viso bus sumažinusi 16 verslo priežiūros institucijų“, - sakė ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

Išnagrinėjus besidubliuojančias, panašaus pobūdžio, neefektyviai atliekamas verslo priežiūros funkcijas, Vyriausybei pateiktame plane numatyti veiksmai dėl priežiūros institucijų pertvarkos.

Planuojama valstybės įmonės Statybos produkcijos sertifikavimo centro atliekamas priežiūros funkcijas perduoti Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai prie Aplinkos ministerijos.

Valstybinę energetikos inspekciją prie Energetikos ministerijos numatoma prijungti prie Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos.

Valstybės dokumentų technologinės apsaugos tarnyba prie Finansų ministerijos ir valstybės įmonė Lietuvos prabavimo rūmai bus prijungti prie Lietuvos metrologijos inspekcijos ir sukurta nauja rinkos priežiūros institucija, veikianti prie Ūkio ministerijos.

Lošimų priežiūros tarnybos prie Finansų ministerijos ir Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento funkcijos taip pat bus konsoliduotos vienoje institucijoje.

Planuojama visas Radiacinės saugos centro funkcijas perduoti Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijai ir Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui prie Sveikatos apsaugos ministerijos, o Radiacinės saugos centrą likviduoti.

Nacionalinio transplantacijos biuro prie Sveikatos apsaugos ministerijos atliekamos priežiūros funkcijos bus perduotos Valstybinei akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybai prie Sveikatos apsaugos ministerijos.

Lietuvos bioetikos komitetas bus prijungtas prie pasirinktos įstaigos, kuri nebūtų susijusi su klinikinių tyrimų užsakymu ir finansavimu ir galėtų užtikrinti vykdomos veiklos nepriklausomumą.

Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos, viešosios įstaigos „Ekoagros“ ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos funkcijos taip pat bus sutelktos vienoje institucijoje.

Atsakingos ministerijos iki 2019 m. birželio 30 d. turės parengti numatytiems pakeitimams įgyvendinti reikalingus teisės aktų pakeitimus. Ūkio ministerija bus atsakinga už šio proceso koordinavimą.