Jau po kelių savaičių iš Anglijos, Olandijos bus atskraidintos pirmosios iš 890 tropinių žuvų, kurių dalis gali neištverti sunkios skraidymo ceremonijos. Joms – nuo 3 mėnesių iki 4 metų.

Iš viso akvariume plaukios 34 rūšys žuvų. Jas ketinama atsigabenti trimis etapais. Pirmiausia vandens rezervate pasirodys atspariausios. Jos paruoš mikroklimatą kitoms žuvims.

Tarp jų bus ir 6 rykliai iš Karibų jūros. Į Lietuvą jie atkeliaus sausio pirmomis dienomis. Jų ilgis sieks apie 2 metrus. Tarp jų bus ir jauniklių, siekiančių vos 35 cm. Dar nėra tiksliai susitarta, bet žadama atsivežti ir apie 2,5 metro moreną.

Projektų vadovas tikina, kad visoms žuvims vietos tikrai pakaks.

Ar alkanas, spręs iš akių

Ryklius maitins ir prižiūrės narai. „Kadangi jie plaukios su kitomis žuvimis, iš pradžių ryklius maitins tiek, kiek jie norės. O alkį narai nustatys iš „akių” – jų elgesio”, – neįtikėtinus dalykus pasakojo A.Vengalis.

Vėliau palaipsniui grobuonys bus pratinami prie mitybos režimo. „Mega” centro vadovai per kiekvieną ryklių maitinimą žada širdį stingdantį šou. Projektų vadovas įvardijo ir bendrą žuvų kainą. Ji siekia 13 tūkstančių JAV dolerių.

Gamins jūros vandenį

Projekto vadovas Andrius Vengalis sakė, kad akvariumui panaudota apie 90 tonų akrilo plokštės, atstojančios įprastą stiklą. Vietomis storis sieks 30 centimetrų.

Akvariumo talpa – 170 tūkstančių litrų vandens. Vandens rezervuaro ovali su dviem plokščiomis sienomis forma pasirinkta dėl patikimumo ir vaizdo aiškumo. Apvalūs akvariumai iškreipia vaizdą.

Pirmieji šio giganto atsparumo bandymai vyks jau kitą savaitę. Jūros vanduo bus gaminamas pačiame „Mega” centre. Dabar specialiomis technologijomis šiam vandeniui yra auginamos bakterijos.

Moderni technika

Akvariumo įrangos valdymo patalpose bus specialūs kompiuteriai, įspėsiantys apie menkiausius gedimus. Čia pat su jūros paruoštu vandeniu stovi maži žuvų aklimatizacijai skirti rezervuarai.

Jau sumontuota ir žuvų karantino zona: vandens telkinyje bus gydomos sergančios žuvys.

Pačiame akvariume jau sumontuoti sintetiniai (stiklo pluošto) įvairiaspalviai koraliai, niekuo nesiskiriantys nuo natūralių. Jie buvo pagaminti Pietų Afrikoje ir dalimis atvežti į Kauną. Darbams vadovavo buvęs smegenų chirurgas Jullio Debenedetti. Dabar jis – vienas žymiausių akvariumų specialistas.

Akvariumo įrengimo kaina – apie 12 milijono litų.