Kaip informavo Vidaus reikalų ministerija (VRM), iš viso bus keičiama apie 5 tūkst. tapatybės kortelių su pasenusiais elektroninio parašo įtaisais. Tiek asmenų, anot ministerijos, elektroniniu parašu naudojasi aktyviai. Jie sudaro 0,8 proc. visų tais metais išduotų tapatybės kortelių.

VRM pabrėžia, kad pačių tapatybės kortelių saugumui tai neturi jokios įtakos, tad nesinaudojantieji elektroniniu parašu tapatybės kortelių keisti neturės.

„Asmens dokumentai išduodami dešimčiai metų. Technologijų pažangos amžiuje toks laikotarpis elektroninėms ar kompiuterinėms sistemoms yra itin didelis. Nenuostabu, kad kai kurias technologijas tenka keisti naujomis“, – aiškina vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

E. Misiūnas taip pat tikina, kad nuo 2009-ųjų „nėra žinoma nė vieno atvejo“, kad būtų suabejota elektroninio parašo tikrumu, tad įtaiso pažeidžiamumas yra „labiau teorinis“.

Anot jo, dėl spartaus technologijų tobulėjimo bus diskutuojama, ar nevertėtų tapatybės kortelių keisti dažniau, pavyzdžiui, kas penkerius metus.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (43)