Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė sako, kad į posėdį atneš kompromisinį pasiūlymą – minimalią algą nuo 2019-ųjų sausio padidinti iki 430 eurų, o nuo liepos – iki 450 eurų.

„Atsižvelgiame į sunkią darbdavių padėtį, nes jie sako, kad būtų nepasiruošę tokiam šuoliui (nuo 400 iki 450 eurų – BNS), mes galime pasiūlyti tik tai, kad nuo sausio 1 dienos MMA gali būti 430 eurų, bet liepos 1 dieną jau turi pasiekti 450 eurų, ir tai turi būti viename nutarime“,– BNS antradienį sakė I. Ruginienė.

Iki šiol profsąjungos siūlė didinti MMA iki 450 eurų jau nuo kitų metų sausio 1 dienos.

Darbdavių organizcijų atstovai siūlo nustatyti skirtingą MMA dydį Vilniuje ir regionuose, proporcingai vidutiniam darbo užmokesčiui. Anot jų, Vilniuje minimali alga galėtų siekti 450 eurų.

Premjeras Saulius Skvernelis antradienį LRT radijui sakė, kad MMA nuo sausio galėtų būti tarp 420 ir 430 eurų. Pasak jo, 450 eurų minimali alga iškreiptų darbo rinką.

Šiemet Trišalė taryba jau tris kartus bandė susitarti dėl MMA didinimo. Vyriausybė siūlė nuo kitų metų MMA padidinti iki 420 eurų, profsąjungos – iki 450 eurų, o darbdaviai ketino palaikyti 420 eurų pasiūlymą, tačiau bendro sprendimo iki šiol nepriėmė.