Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) ketvirtadienį iš dalies patenkino grupės įmonės „Kamineros“ krovinių terminalas skundą ir nurodė Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijai išnagrinėti įmonės pateiktą prašymą dėl atitikties nacionalinio saugumo interesams.

LVAT taip pat panaikino Vilniaus apygardos administracinis teismo (VAAT) liepos viduryje priimtą nutartį, kuria įmonės skundas buvo atmestas.

Vyriausybės komisija vasario pabaigoje nusprendė, jog „Kamineros“ krovinių terminalas neatitinka nacionalinio saugumo interesų – komisija rėmėsi informacija, kad įmonės akcininkas A. Tuma yra padaręs nusikaltimą. Tačiau birželio 15 dieną įsiteisėjo Vilniaus apygardos teismo nutartis, kuria A. Tuma buvo išteisintas dėl jam pareikštų kaltinimų.

„Komisija, kaip ir pirmosios instancijos teismas, nepagrįstai sprendė, kad nagrinėjamu atveju nėra pateikta naujų faktinių duomenų, leidžiančių abejoti ankstesnio sprendimo pagrįstumu, nes minėti duomenys buvo pateikti“, – rašoma LVAT nutartyje.

Kaltino sukčiavimu

Prokurorai verslininką A. Tumą ir jo partnerį Jurijų Semašką kaltino sukčiavimu, skolininko nesąžingumu ir nusikalstamu bankrotu. Jiems buvo prašoma skirti trejų metų laisvės atėmimo bausmę, atidedant jos vykdymą trejiems metams, taip pat pinigines baudas.

Vilniaus apygardos teisme nagrinėtos bylos duomenimis, A. Tumos valdoma neįvardijama bankrutavusi įmonė, kuriai vadovavo J. Semaška, 2013 metais įsigijo dyzelinio kuro iš Latvijos bendrovės, vėliau jį pardavė kitoms bendrovėms, o lėšas panaudojo ne atsiskaitymui su latviais, bet bendrovei suteiktų paskolų grąžinimui anksčiau laiko. Paskolos buvo grąžintos A. Tumai, jo valdomai įmonei „Kaminera“ ir verslininko žmonai. Prokurorų skaičiavimu, A. Tumos bendrovė Latvijos įmonei padarė 693,4 tūkst. eurų žalą.

Vilniaus apygardos teismas birželio viduryje atmetė prokurorų skundą ir paliko Vilniaus miesto apylinkės teismo vasarį priimtą išteisinamąjį nuosprendį. Vilniaus apygardos teismo sprendimas dar gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui (LAT).

Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Virgilijus Lazauskas BNS penktadienį teigė, kad kol kas nėra nuspręsta, ar sprendimas bus skundžiamas.

Siekia išsinuomoti naują sklypą Klaipėdos uoste

Klaipėdos uosto pietinėje dalyje veikiantis „Kamineros“ krovinių terminalas“ siekia išsinuomoti naują sklypą uosto teritorijoje. Apie 200 kv. metrų ploto sklypas ribojasi su įmonės teritorija. Įmonė buvo vienintelė Klaipėdos uosto direkcijos skelbto nuomos konkurso dalyvė.

Žiniasklaidoje skelbta, kad „Kamineros grupė“ yra įsigijusi kai kuriuos žlungančius buvusio įtakingo uostamiesčio verslininko Pranciškaus Jurgučio verslus – pastarojo bankroto metu ji įsigijo įmonę „Klaipėdos hidrotechnika“, statybų bendrovę „Borta“ ir kitas. „Kamineros grupė“, bet to, valdo dalį vėjo jėgainių parko Tauragės rajone valdančios bendrovės „Amberwind“ ir dalį Klaipėdos „Viktorijos“ viešbučio akcijų.

„Kamineros grupė“ praėjusiais metais gavo 45,31 mln. eurų konsoliduotų pajamų – 2 proc. daugiau nei 2016 metais, kai grupės apyvarta buvo 44,418 mln. eurų. Grupė pernai patyrė 456,5 tūkst. eurų grynųjų nuostolių, kai užpernai buvo uždirbusi 619,3 tūkst. eurų grynojo pelno.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)