„Dabar reikia išsiaiškinti, dėl kieno kaltės ta sutartis yra nutraukta, nes jos nutraukimą iš kitos pusės vienašališkai inicijavo ir „Kamesta“, kaltindama mus sutarties nevykdymu. Kiekviena šalis sutartį nutraukė, tad sutartis nutraukta bet kuriuo atveju. Toliau reikia išsiaiškinti, kas, kam, kiek ir už ką yra skolingas“, – BNS sakė Kauno savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas.

Anot jo, šiuo metu skirtinguose teismuose yra ne vienas ginčas su „Kamesta“.

„Kamesta“ nori atgauti viską pagal sutartį, mes ginčijamės dėl statybos kainos, nes manom, kad negalėjo tiek kainuoti. Bet į detalesnius komentatus veltis nesinori, nes bylos dar nagrinėjamos teismuose“, – kalbėjo G. Petrauskas.

„Kamesta“ pastatė ir turėjo prižiūrėti Aleksoto tilto kairiojo prietilčio transporto mazgą bei dalį Nemuno krantinės – bendrovė įsipareigojo į projektą investuoti 1,4 mln. eurų nuosavų lėšų ir dar 4,3 mln. eurų banko paskolą.

Pagal 2005 metais pasirašytą koncesijos sutartį miestas „Kamestai“ įsipareigojo 25 metus mokėti po 724 tūkst. eurų koncesijos mokesčio kasmet, o įmonė turėjo atlikti statybos darbus ir prižiūrėti teritoriją.

Tačiau, sumokėjusi beveik 2 mln. eurų avanso, savivaldybė 2009 metais sutartį vienašališkai nutraukė. 2012 metais šalys pasirašė taikos sutartį, pagal kurią per pusmetį Kauno valdžia „Kamestai“ turėjo sumokėti 3,77 mln. eurų, o įmonė – tęsti darbus.

2016 metų pradžioje savivaldybė koncesijos sutartį vėl nutraukė, nes, anot jos, „Kamesta“ pažeidė esmines sutarties sąlygas.

Praėjusią savaitę LAT atmetė Kauno savivaldybės skundą ir paliko galioti Apeliacinio teismo 2017 metų pabaigoje priimtą sprendimą, kuriuo nustatyta, jog Kauno valdžia neteisėtai nutraukė koncesijos sutartį su „Kamesta“.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)