Muitinės kriminalinė tarnyba (MKT) skelbia, kad šiemet traukiniuose jau sulaikyta beveik tiek pat kontrabandos siuntų, kiek pernai per visus metus.

„Per 2018 metus jau sulaikytos keturios tokios siuntos, kai pernai per visus 2017 – uosius buvo sulaikytos penkios“, – rašoma MKT pranešime.

Pasak MKT, iš nepriklausomos rinkos tyrimų bendrovės „Nielsen“ atlikto tuščių pakelių tyrimo matyti, kad nelegalių cigarečių kiekis Lietuvos rinkoje per pusmetį sumažėjo beveik 2 proc. (nuo 19,6 proc. 2017 m. pabaigoje iki 17,7 proc. šiuo metu).

Šiemet MKT pareigūnai pradėjo 26 ikiteisminius tyrimus dėl tabako gaminių kontrabandos, sulaikė 48 mln. 292 tūkst. vnt. cigarečių (jų vertė – apie 7, 6 mln. eurų). Daugiausia – 60 proc. cigarečių sulaikyta pasienyje su Baltarusija, atitinkamai didžioji dalis – 53 proc. sulaikytų rūkalų taip pat yra baltarusiškos kilmės.

Dideli nelegalių tabako gaminių kiekiai taip pat sulaikyti užsienyje, muitinės kriminalistams bendradarbiaujant su kitų šalių kolegomis. Šitaip Švedijoje buvo sulaikyta 1,5 mln. vnt cigarečių, Estijoje – 4, 5 mln. vnt., Lenkijoje 3, 2 mln. vnt. (ir 25 t tabako), o Čekijoje aptiktas nelegalus

cigarečių fabrikas.

Sausio 24 dieną Radviliškyje muitinės pareigūnai, patikrinę geležinkeliu iš Baltarusijos į Lietuvą importuojamus medienos pjuvenų briketus, traukinio vagono viduje rado įrengtas dvigubas

sienas – slėptuves. Ten rasta 250 dėžių (125 tūkst. pakelių) rūkalų, kurių vertė – daugiau nei 387 tūkst. eurų.

Kovo 26 dieną Vilniuje sulaikyta beveik 300 dėžių ( 146 tūkst. pakelių) baltarusiškų cigarečių „Fest“ siunta, įvežta slepiant tarp dirbtinio akmens plytelių. Jos vertė 482 tūkst. eurų.

Gegužės 29 dieną Vilniaus geležinkelio stotyje sulaikyta apie 900 tūkst. eurų vertės nelegalių rūkalų siunta iš Baltarusijos. Daugiau nei 300 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių buvo paslėpti traukinyje, iš Baltarusijos gabenusiame medžio drožlių plokštes, kuriose įrengtos slėptuvės,

vadinamieji „karstai“.

Liepos 9 d. Vilniaus geležinkelio Terminalų valdymo centre po detalaus patikrinimo muitinės pareigūnai sulaikė traukiniu iš Baltarusijos atgabentą konteinerį su keramzito skalda. Patikrinimo metu maišuose su keramzito skalda rasta 20 tūkst. pakelių baltarusiškų kontrabandinių cigarečių, jų vertė apie 50 tūkst. eurų.