Vyriausybė pasitarime ketino svarstyti Ūkio ministerijos išvadą dėl Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimų. Tačiau ministerija paprašė daugiau laiko.

„Išvada, kuri parengta, manęs netenkina, neturėjau galimybės susipažinti, buvau išvykęs. Susipažinau tik šį rytą“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio BNS teigė ministras.

„Kalbant apie tarą, turėtume inicijuoti Europos Komisijos notifikavimą, ir pokyčius dėl taros, kalbant apie vaikišką šampaną, tai yra klausimas labai aštrus, skaldantis visuomenę. Manau, kad čia reikėtų mokslinių tyrimų, ES teisės aktais, o ne emocijomis, norėčiau dar labiau įsigilinti. Ministerija nepritars, kol nėra to pagrindimo, bet Seimas yra laisvas apsispręsti“, – kalbėjo V. Sinkevičius.

Ministras emocijomis vadina pataisos autorių teiginius, kad vaikiškas šampanas ateityje gali daryti poveikį žmogaus polinkiui į alkoholizmą.

„Jeigu taip iš tiesų yra, tai turėtų būti pagrįsta moksliniai tyrimais“, – pridūrė jis.

Pasak ministro, pataisos dėl alkoholio pekybos sugriežtinimo kitą savaitę vėl bus svarstomos Ministrų kabineto pasitarime ir dar po savaitės bus apsispręsta posėdyje

Ministerija nepritaria Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkės „valstietės“ Astos Kubilienės siūlomiems Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimams – jais būtų uždrausta gaminti ir parduoti maisto produktus, žaislus ir kitas prekes, kurių dizainas imituotų alkoholinius gėrimus ar jų tarą. Ministerijos teigimu, šis siūlymas nepatenka į Alkoholio kontrolės įstatymo reguliavimo sritį.

Be to, ministerija nepritaria ir kito Sveikatos reikalų komiteto nario „tvarkiečio“ Remigijaus Žemaitaičio siūlymui sugriežtinti prekybą į alumi ar kitu alkoholiu plastiko taroje. Parlamentaras siūlo uždrausti prekiauti stipresnio nei 7,5 laipsnio alaus, fermentuotų gėrimų bei alkoholiniųkokteilių, išpilstytų į didesnę negu 0,2 litro tarą, nuo 7 iki 7,5 laipsnio – 0,25 litro, 6,5-7 laipsnio – 0,3 litro, 6-6,5 laipsnio – 0,35 litro, o iki 6 laipsnių – 0,5 litro.

Ministerija taip pat nepalaiko konservatorių Pauliaus Saudargo ir Vytauto Kernagio siūlymo uždrausti prekiauti į didesnę nei 0,2 litro talpos tarą išpilstytu stipresniu nei 6 laipsnių alumi, fermentuotais gėrimais ar alkoholiniais kokteiliais.

Anot Ūkio ministerijos, priėmus šias įstatymo pataisas būtų sudarytos kliūtys laisvam prekių judėjimui, nes Lietuvoje būtų draudžiama parduoti kitose ES šalyse teisėtai pagamintus ir parduodamus alkoholinius gėrimus.

Šiuo metu Lietuvoje draudžiama parduoti stipresniu nei 7,5 laipsnio alumi, fermentuotais gėrimais ar alkoholio kokteiliais, kurie yra išpilstyti į didesnę nei 0,5 litro tarą. Draudimai netaikomi į stiklinę, keraminę, medinę ar metalinę tarą išpilstytiems gėrimams.

Lietuvoje jau draudžiama parduoti žaislus, maisto produktus ir kitas prekes, kurios primena tabako gaminius ar jų pakuotes.