Tokių priemonių imamasi vykdant socialinę kampaniją „Kaina neturi lyties“. Jos metu daugiau kaip šimtas kirpyklų ir grožio salonų įspėti, kad jų kainodara pažeidžia lygių galimybių įstatymus, jiems duotos dvi savaitės pakeisti kainoraščius.

„Prašome per dvi savaites pataisyti teikiamų paslaugų kainoraštį ir apie tai informuoti mus (...). Kitu atveju, pradėsime tyrimą dėl lygių galimybių pažeidimo“, – tokius raštus neseniai gavo 102 kirpyklos ir grožio salonai visoje Lietuvoje.

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė BNS sakė, kad įstatymą pažeidžia tie atvejai, kai nurodoma mažiausia kaina skiriasi vyrams ir moterims.

„Už tokias pačias ir tokios pat vertės paslaugas visi vartotojai, nepriklausomai nuo lyties, turi mokėti vienodą kainą“, – BNS pirmadienį sakė kontrolierė.

„Negalima sakyti, kad vyrų kirpimas kainuoja nuo 10 eurų, o moterų kirpimas nuo 15 eurų. Jeigu mažiausia kaina yra 10 eurų, neturėtų būti išskirta lytis. Tas pats galioja manikiūrui, pedikiūrui, veido procedūroms, depiliacijoms ir kitoms paslaugoms“, – teigė A. Skardžiuvienė.

Pasak kontrolierės, dauguma salonų sutiko su pastabomis, bet dviejų atžvilgiu bus pradėtas formalus tyrimas.

Pagal įstatymą, kontrolierė pažeidėjams gali skirti įspėjimą ir baudą iki 560 eurų, už pakartotinį nusižengimą bauda galėtų augti iki 1200 eurų.

Anot jos, tarnyba žiūri lanksčiai, jei kainoraščiai iš pradžių pakeičiami tik interneto svetainėse, o popierinėms iškaboms pakeisti prašoma daugiau laiko.

Tarnybos duomenimis, daugumoje kirpyklų paslaugos moterims teikiamos nuo 23 proc. iki 43 proc. brangiau, o manikiūro kainos vyrams daugumoje salonų didesnės bent dešimtadaliu.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (83)