„Ilgai vegetavusi politinė darbotvarkė perpildyta ypatingos skubos klausimų, kurie žmonių gyvenime tėra nereikšmingos smulkmenos. Erotikos apibrėžimai ir medžioklė su lankais ar ne ta uniforma aprengti žaisliniai kareivėliai tampa svarbesni nei socialinė atskirtis ir emigracija, mažėjantis šalies konkurencingumas, vaikų raštingumas ar pasirengimas referendumui dėl dvigubos pilietybės“, - savo kalboje antradienį Seime sakė D. Grybauskaitė.

Šalies vadovė teigia, kad Lietuva vėluoja panaudoti Europos Sąjungos paramą ir šioje vietoje „reikėtų rimtos parlamentinės kontrolės“.

Pasak D. Grybauskaitės, „selektyvi parlamentinė kontrolė ir komisijų vajus tik dar labiau didina neteisybės jausmą šalyje“. O sprendimai turi būti priimami, juos viešai aptariant, įsiklausant ir įtraukiant visuomenę į sprendimų priėmimą.

Ūkio ministerija kovą pateikė Vartotojų teisių apsaugos įstatymo pataisas, kuriomis siekta apibrėžti, kas yra istorinius faktus iškraipančios prekės. Be to, siūlyta sugriežtinti prekybą sekso prekėmis.

Kilus pasipiktinimui, kad ministerija, drausdama istorinę tiesą iškraipančias prekes, gali apriboti žodžio laisvę, o prekybos sekso prekėmis reglamentavimas įvardytas pertekliniais reikalavimais, ūkio ministras Virginijus Sinkevičius Eltai tuomet teigė, kad į įstatymą tiesiog norima perkelti šiuo metu jau galiojančias prekybos taisykles.

Gegužę V. Sinkevičius atsiėmė istorinę tiesą iškraipančias prekes draudžiantį įstatymo projektą.