S. Skvernelio teigimu, neaišku, ar produkcija dėl to atpigtų vartotojams, be to, Europos Sąjungoje negalima taikyti nevienodų sąlygų skirtingų Bendrijos narių produkcijai.

„Aš matau dvi diskusines temas. Pirmiausiai, ar yra kokia nors minimali garantija, kad tas sumažintas PVM bus vartotojui nauda, o ne prekybininkui. Tai atsakymo nėra. O antra, sunkiai įsivaizduoju, kaip galima tai padaryti, kalbant apie bendrą rinką, kurią mes turime Europos Sąjungos. Išskirti lietuviškas daržoves ir joms taikyti vienokias sąlygas, o kitų valstybių importuojamiems produktams turėti kitokias sąlygas. Sunkiai įsivaizduoju“, - LRT radijui antradienį sakė S. Skvernelis

Parlamentarų grupė siūlo Lietuvos teritorijoje užaugintiems vaisiams, uogoms ir daržovėms numatyti lengvatinį 9 proc. PVM tarifą.

Tai siūlančią Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisą įregistravę Seimo nariai tikisi, kad tai paskatins šalies augalininkystės plėtrą.

Lengvatiniu tarifu apmokestinti siūlomų produktų sąraše - obuoliai, kriaušės, cidonijos (bedygliai svarainiai), vynuogės (vietinių veislių, smulkiauogės), vyšnios, slyvos, braškės, avietės, gervuogės, juodieji ir raudonieji serbentai, agrastai, mėlynės, bruknės, spanguolės, aronijos, šaltalankiai, šermukšniai, šeivamedžių, sausmedžių, citrinvyčių, putinų uogos, tekšės ir braškės.

Jeigu Seimas pritartų, lengvatinio PVM apmokestinimo sąraše taip pat būtų bulvės, svogūnai, česnakai, porai, kopūstai, žiediniai kopūstai, brokoliai, salotos ir trūkažolės, morkos, ropės, griežčiai, krienai, topinambai, ridikėliai, ropės, petražolės, burokėliai, ridikai, agurkai, žirniai, pupelės, salierai, špinatai, rabarbarai, moliūgai, cukinijos, pankoliai, kukurūzai, laiškiniai svogūnai, bazilikai, krapai, mėtos, kalendros ir kiti prieskoniniai augalai.