„Organizacija suteikia tarpusavio pagalbą ir paramą vėlesniame vystymosi laikotarpyje. Noriu pasidžiaugti, kad tai buvo ilgas bendras kelias. Prieš penkerius metus šios organizacijos tarybai pristačiau Lietuvos interesą tapti nare, pastaruosius trejus metus vyko intensyvios derybos“, - interviu LRT radijui sakė prezidentė.

Šalies vadovės teigimu, EBPO yra ir G7 bei G20 - labiausiai išsivysčiusių šalių - sekretoriatas bei idėjų kalvė.

„Tai klubas, kuris leis užduoti pasaulinį toną, dalyvauti pasauliniuose geopolitiniuose procesuose, o patiems suteiks galimybę pakelti valdymo, ekonomikos, švietimo, inovacijų lygį“, - komentavo prezidentė.

Pasak D. Grybauskaitės, Lietuvai ypač svarbi EBPO konsultacinė pagalba penkiose srityse: ekonomikos ir viešo valdymo, finansų, švietimo, socialinės apsaugos ir kovos su korupcija.

„Tai stimulas valstybei toliau žengti vystymosi keliu, tobulinti savo valstybės valdymą, ekonomikos vystymąsi, užtikrinti gerovę žmonėms“, - kalbėjo prezidentė.

ELTA primena, kad prezidentė trečiadienį Paryžiuje pasirašo stojimo sutartį dėl Lietuvos prisijungimo prie EBPO konvencijos. Lietuva oficialiai taps 36-ąja stipriausias ir pažangiausias pasaulio ekonomikas vienijančios organizacijos nare.