Už kiekvieną laiku neištuštintą konteinerį ar kitus pažeidimus gali būti skiriama 60 eurų bauda.

Savo ruožtu Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai dar sulaukia vilniečių skundų. Vien pirmadienį į NVSC Vilniaus departamentą kreipėsi devyni asmenys, dar keli skundai gauti antradienį. Jie perduodami savivaldybei.

„Iš daugelio rajonų gauname skundų – ir iš sodų, pakraščių, yra ir iš centro. Vakar bandėme tuos skundus tikrinti: vienur sutvarkyta, kitur – vėl užkrauta. Negali pasakyti, kad nieko nevyksta – kažkas vyksta, bet kad būtų valdoma situacija, to nėra“, – BNS antradienį sakė Užkrečiamų ligų valdymo skyriaus vedėja Elena Mirinavičienė.

Savivaldybės įmonės „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA) direktorius Rimantas Juknevičius sako, jog vežėjai įsipareigojo užtikrinti tvarką bei švarą mieste, todėl iš jų bus reikalaujama įsipareigojimų vykdymo.

„Deja, šiandien galime pasakyti tiek, kad jeigu kuris nors vežėjas pervertino savo jėgas arba galvoja, kad leisime pereinamajam etapui trukti tiek, kiek jiems norėsis, – klysta. Esame pasirengę imtis griežtų poveikio priemonių“, – pranešime teigė R. Juknevičius.

Nuo gegužės 1 dienos jau fiksuota apie 2,3 tūkst. atvejų, kai atliekos nebuvo išvežtos laiku.

Dabar Vilnius padalintas į penkias dalis. Šiaurinę, rytinę ir vakarinę zonas aptarnauja „Ecoservice“, centrinę – „VSA Vilnius“, pietuose dirba „Ekonovus“. Pertvarka siekiama, kad būtų įgyvendintas principas „naudojasi visi, moka visi“. Iki šiol maždaug trečdalis gyventojų naudojosi sistema nelegaliai, metė savo atliekas pas kaimynus ar mieste, tačiau už tai nemokėjo.

Po šių permainų kai kur nebuvo vežamos atliekos, o Vilniaus valdžia sulaukė ir Sveikatos apsaugos ministerijos kritikos. NVSC praėjusią savaitę įspėjo, kad dėl kai kur neišvežtų atliekų gali tekti skelbti ekstremalią situaciją. Reaguodami į šiukšlių krizę Vilniuje, šią savaitę į specialų posėdį žada rinktis Seimo Aplinkos apsaugos ir Sveikatos reikalų komitetai.