Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) pirmadienį atmetė PST ir „Irdaivos“ skundus, BNS pranešė teismo atstovė Sigita Jacinevičienė-Baltaduonė.

Konkurencijos taryba gruodžio pabaigoje skyrė PST 8,514 mln. eurų, o „Irdaivai“ – 3,686 mln. eurų baudas už tai, kad įmonės susitarė kartu dalyvauti ir nekonkuruoti 24-iuose Vilniaus vystymo kompanijos 2013–2015 metais skelbtuose mokyklų ir darželių atnaujinimo konkursuose.

„Teisėjų kolegijos sprendime pažymima, kad draudžiamame susitarime dalyvavę verslo subjektai padarė sunkų konkurencijos teisės pažeidimą, todėl Konkurencijos taryba, apskaičiuodama bazinį baudos dydį, tinkamai įvertino pažeidimo pavojingumą, mastą ir jo trukmę, pareiškėjų vaidmenį susitarime“, – BNS teigė VAAT atstovė.

Konkurencijos taryba nustatė, kad nors savivaldybės įmonės „Vilniaus vystymo kompanija“ skelbtuose konkursuose PST ir „Irdaiva“ galėjo dalyvauti atskirai, tačiau susijungė dėl pranašumo prieš kitus.

„Sistemingai bendradarbiaudamos, bendrovės nekonkuravo nei pasiūlymais vykdyti statybos darbus, nei pasiūlymų kaina. Įmonėms susijungus ir taip sumažėjus pirkimuose galėjusių konkuruoti ūkio subjektų skaičiui, perkančiajai organizacijai buvo apribotos galimybės rinktis iš daugiau stiprių konkurentų ir gauti geresnį kainos pasiūlymą“, – sakė S. Jacinevičienė-Baltaduonė.

Konkurencijos taryba nustatė, kad PST ir „Irdaiva“ laimėjo 11 iš 24 skelbtų pirkimų, kurių bendra vertė – maždaug 18 mln. eurų, tačiau ne visi projektai buvo įgyvendinti. PST ir „Irdaivai“ nepavyko pradėti dviejų apie 3,9 mln. eurų vertės projektų.

VAAT sprendimas per mėnesį gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.