"Ne, nemanau, kad "Jukos" ir mūsų pasirinkimai išsiskirtų. Su kuo daugiau nei su mumis jie tarsis? Yra susitarimai, kurie juridiškai įpareigoja tartis su mumis. Už nugaros niekas nesusitars. Nereikia baimintis", - sakė A. Brazauskas. Vyriausybė turi pirmumo teisę "Mažeikių naftos" akcijoms iš "Jukos" įsigyti.

Premjeras žadėjo, kad "Mažeikių naftos" akcijų pardavimas vyks viešai ir skaidriai, nors privatizavimo konkursas joms parduoti ir nebūtų skelbiamas.

"Jeigu bus konkursai, tai mes nieko negausime. Bet koks sprendimas (dėl įmonės pardavimo. - ELTA) nebus tik Vyriausybės sprendimas, mes kalbėsime ir tarsimės su visais. Tai bus visiškai atvira. Nematau (protekcionizmo. - ELTA) rizikos, jei visa Lietuva (kartu. - ELTA) nutaria - politinės partijos, Vyriausybė, Seimas. Nematau, kur čia yra rizika", - kalbėjo Vyriausybės vadovas.

Nuo "Mažeikių naftos" pardavimo reikalų jis sakė nenusišalinsiąs, kol Vyriausiosios tarnybinės etikos komisija (VTEK) neįvertins, ar jo šeimos verslo ryšiai su "Lukoil Baltija" vadovu Ivanu Paleičiku nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo.

"VTEK renka informaciją, kiek aš žinau. Ji pasakys, koks čia mano vaidmuo, koks čia interesų konfliktas. Ką aš čia ginčysiuos per radiją, televiziją", - sakė Premjeras.

Trečiadienį Premjeras pranešė matąs tik du realius "Mažeikių naftos" pirkėjus - Rusijos "Lukoil" ir Didžiosios Britanijos TNK-BP. Kitą savaitę jis siūlys valdančiosios koalicijos Politinei tarybai iš jų pasirinkti tinkamiausią.

Ūkio ministerijos žiniomis, "Mažeikių naftos" akcijų paketą parduodanti "Jukos" yra suradusi 8-10 galimų pirkėjų, su kuriais šiomis dienomis rengėsi pradėti mažiausiai 2,5 mėnesio užtruksiančias derybas.

Seime yra svarstomas Vyriausybės parengtas įstatymas, kuriuo jai būtų suteikta teisė įsigyti "Mažeikių naftos" akcijas iš "Jukos" ir jas savo nuožiūra parduoti naujam pirkėjui. Tranzakcijai ji galėtų skolintis iki 3 mlrd. litų. Kartu su "Jukos" akcijomis ji taip pat galėtų parduoti iki 30 proc. "Mažeikių naftos" akcijų paketą iš savo turimų akcijų.

Su savo turtą išpardavinėjančiu Rusijos koncernu "Jukos" susijusi Olandijos įmonė valdo 53,7 proc. "Mažeikių naftos" akcijų. Biržos kaina šis paketas vertas maždaug 5 mlrd. litų.

Vyriausybė ketina išpirkti akcijas iš "Jukos" ir perparduoti jas kitam pirkėjui, kuriam pasiūlytų ir 20 proc. iš dabar valdomo 40,66 proc. "Mažeikių naftos" akcijų paketo.

"Mažeikių nafta" pernai uždirbo daugiausia pelno tarp Lietuvos bendrovių - ji gavo 721,858 mln. litų neaudituoto grynojo pelno, arba 3,3 karto daugiau nei 2003-iaisiais (220,9 mln. litų). Bendrovės pajamos pernai išaugo 44,7 proc. - iki 7,663 mlrd. litų.