Interviu Žinių radijui vertindamas buvusio Lenkijos užsienio reikalų ministro Radoslawo Sikorskio pasisakymus, L. Linkevičius sako pagal tuometinį bendravimą su kai kuriais lenkų politikais galintis daryti prielaidą, jog privačiame pokalbyje išsakytos mintys „nėra toli nuo tikrovės“.

„Tai įspėjimas ir kitiems, kad reikėtų žvelgti į situaciją realiau. Matyt, galbūt šiek tiek tai ir sudrausmins ir mąstymą, ir veikimą tų žmonių - manau, tame yra tam tikra prasmė, matau ir pozityvų galimą poveikį mūsų (santykių - BNS) raidai“, - sakė L. Linkevičius.

Antrą kadenciją ministerijai vadovaujantis L. Linkevičius teigia, kad tuomet bendraujant su kai kuriais Lenkijos politikais „jautėsi dvigubas dugnas ir nenuoširdumas“ ir siekis ne spręsti problemas, o ieškoti neigiamų dalykų.

„Manyčiau kad tokie nutekinimai yra labai rimtas įspėjimas tiems, kurie įsivaizduoja, kad santykiai tarp valstybių turi būti grindžiami valstybių dydžiu, kaip šiuo atveju, ir kad reikia paisyti tų interesų, kurie turi jėgos (...). Liūdnas pats faktas, kad tuometinė valdžia, kai kurie jos atstovai - tikrai nenorėčiau apibendrinti - žvelgė į Lietuvą tikrai nenuoširdžiai ir tie santykiai, kuriuos mes sudėtingai plėtojame, jie vistiek eina į priekį, bet nevyksta tokių politikų pastangomis“, - sakė ministras.

Lenkijos naujienų portalas tvp.info paviešino slapta įrašyto pokalbio fragmentą, kuriame buvęs Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis „Orlen“ vadovui Jacekui Krawiecui sakė norintis „paauklėti lietuvius“. Necenzūrinių žodžių pilname pašnekesyje Lietuvą buvęs Lenkijos diplomatijos vadovas vadina „maža valstybėle“. Anksčiau skelbta, kad R. Sikorskio pokalbiai buvo slapta įrašinėjami per privačius susitikimus Varšuvos restoranuose 2013 ir 2014 metais.

„Noriu paauklėti lietuvius, kad negalvotų, jog ši**ti ant Lenkijos nieko nekainuos“, - cituojamas R. Sikorskis.

Lenkija ilgus metus priekaištavo Lietuvos Vyriausybei dėl nesprendžiamų „Orlen Lietuvos“ problemų, neva blogų jos veiklos sąlygų. Ginčas buvo išspręstas šių metų birželio pabaigoje, kai valstybės valdoma bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ ir „Orlen Lietuva“ po ilgai trukusių derybų pasirašė susitarimą dėl krovinių vežimo geležinkeliais tarifų.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (183)