Apie tai buvo kalbama įtakingų Kinijos investuotojų vizito Vilniuje metu.

Su kinų delegacija atvyko ir vienos stipriausių Kinijos rizikos kapitalų kompanijų „Shenzhen Capital Group“ prezidentas Sun Dongshengas.

Svečių dėmesį patraukė Vilniaus IT sektorius: domisi, kiek čia kvalifikuotų darbuotojų, kokia darbo aplinka.

Gegužės mėnesį Kinijoje su Lietuvos savivaldybių atstovų ir verslo delegacija lankęsis Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ vadovas Darius Udrys patikino, kad kinai šiuo metu ypač ieško inovatyvių IT ir kitų aukštos pridėtinės vertės projektų.

„Kinų dėmesį patraukusioms Vilniaus IT įmonėms gali atsiverti neregėtos galimybės. Vilnius yra pasirengęs jų investicijoms: mūsų startuoliai jau turi didelių investicijų pritraukimo patirties, – sakė D. Udrys. – Vilniuje sukurti IT projektai, pavyzdžiui, „Vinted“, „Trafi“, „Pixelmator“ pritraukė daugaiu nei 60 milijonų eurų investicijų ir šiuo metu veikia daugelyje pasaulio šalių – JAV, Indijoje, Turkijoje, Brazilijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse.“

Kinijos investuotojų vizitą organizuoja Lietuvos įmonė „Zabolis Partners“ kartu su partneriais iš Kinijos „BG Link“. Pasak jų, investuotojus labiausiai domina Lietuvos kompanijų augimo potencialas Kinijos rinkoje. Šios šalies rinkos dydis ir spartus pastarųjų metų ekonomikos augimas lemia, kad Kinijoje šiuo metu netrūksta kapitalo investicijoms.

Tuo tarpu inovacijų ir technologijų, į kurias būtų galima sėkmingai investuoti, šalis stokoja, todėl jų dairosi kitur.