Pirmadienį ūkio ministras susitiks su Bavarijos žemės ministro pirmininko pavaduotoja, Europos reikalų ir tarptautinių santykių ministre Beate Merk. Susitikime planuojama aptarti dvišalius ekonominius santykius ir tolesnio bendradarbiavimo perspektyvas. Tą pačią dieną ministras su įmonės „Osram“ atstovais aptars šios bendrovės galimybes bendradarbiauti su Lietuvos įmonėmis, susitiks su Miuncheno lietuvių bendruomene.

Antradienį M.Sinkevičius lankysis lazerių parodoje „Laser World of Photonics 2017“, taip pat susitiks su asociacijos „ELI-DC“ generaliniu direktoriumi Carlu Rizzutu.

Ekstremalios šviesos infrastruktūra (angl. Extreme Light Infrastructure, ELI) - tai pirmasis pasaulyje tyrimų lazeriais projektas, kurio tikslas - sukurti Rytų Europoje 4 tyrimų centrus, kuriuose bus įrengti galingi ir pažangūs lazeriai, skirti specifiniams tam tikros srities tyrimams atlikti.

Trys tyrimų centrai jau kuriami: lietuvių „Ekspla“ ir „Šviesos konversija“ lazerius kuria Vengrijoje ir Čekijoje, o Rumunijoje projektą įgyvendina prancūzai. Ketvirto tyrimų centro vieta dar neparinkta, todėl Lietuvos lazerių bendruomenė deda dideles pastangas, kad šis infrastruktūros projektas atsirastų Lietuvoje. Šis projektas pritrauktų daug investicijų į Lietuvą ir skatintų inovacijų plėtrą.

Lietuvos lazerių sektoriaus apyvarta per pastarąjį penkmetį išaugo beveik dvigubai iki 90 mln. eurų. Šiuo metu pasauliui produktus tiekia 30 Lietuvos kompanijų, kuriose dirba per 800 darbuotojų. Didžioji dalis (beveik 90 proc.) Lietuvoje pagamintos lazerių produkcijos eksportuojama, daugiausiai į ES, JAV, Kinijos ir Japonijos laboratorijas ir tyrimų centrus.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)