„Prognozę peržiūrime aukštyn ir tai lėmė pasaulinė aplinka, pasaulio ekonomikos padidėjimas, nes tai turėjo teigiama poveikį šalies eksportuotojams. Prekių eksportas padidėjo Rytų ir Vakarų kryptimis, ypač ūgtelėjo paslaugų eksportas. Kaip sėkmės pavyzdį galima paminėti transporto sektorių, kuris nuo Rusijos persiorientavo Vakarų kryptimi ir geba nuosekliai augti“, – pirmadienį spaudos konferencijoje sakė Lietuvos banko Ekonomikos ir finansinio stabilumo tarnybos direktorius Gediminas Šimkus.

Kovo viduryje prognozuota, kad šalies ūkis šiemet pasistiebs 2,6 proc., o kitąmet – 2,8 procento.

Anot G. Šimkaus, padidinti šių metų ūkio augimo prognozę paskatino ir nepasiteisinę lūkesčiai dėl darbo užmokesčio augimo.

„Tendencijos darbo rinkoje išlieka aktyvios, darbo užmokesčio augimas yra spartus. Manėme, kad darbo užmokesčio augimas turėtų slopti, bet jis išliko didelis ir tai veikia vartojimą ir verčia mus keisti ekonomikos prognozę augimo kryptimi. Trečias dalykas, yra ES lėšos ir jų panaudojimas. Pernai šių lėšų įsisavinimas buvo gerokai pakritęs, bet šiemet numatome pagyvėjimą ir tai skatins investicijas, numatomas statybų sektoriaus augimas“, – sakė G. Šimkus.

LB ekonomisto teigimu, 2018 metų prognozė palikta nepakeista, nes darbo užmokesčio augimas turėtų būti nuosaikesnis.

Banko prognozėmis, vidutinis darbo užmokestis šiais metais turėtų augti 6,5 proc., o kitąmet – 5,7 procento. Numatoma, kad infliacija šiemet sieks 3,2 proc., o kitąmet kainos turėtų ūgtelėti 2,2 procento.

Prognozuojama, kad Lietuvos eksportas šiemet augs 3,9 proc., o 2018 metais – 4,3 procento. Nedarbo lygis, pernai siekęs 7,9 proc., šiemet turėtų sumažėti iki 7,3 proc., o 2018 metais – iki 7,1 procento.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)