Pats E.Jankauskas BNS teigė kol kas nesusipažinęs su kreipimosi turiniu ir nuo paaiškinimų bei komentarų susilaiko.

A. Širinksienė „valstiečių“ frakcijos išplatintame pranešime tvirtina, kad iš pradžių, dar prieš įstatymo projektą svarstant komiteto posėdyje, įstatymo tekstas buvo biuro darbuotojo savavališkai pakoreguotas taip, kad nemokamuose renginiuose būtų leista prekiauti silpnesniais negu 7,5 laipsnio alkoholiniais gėrimais, nors komiteto išvados rengėjai buvo nusprendę priešingai – siūlyti komitetui nemokamuose renginiuose iš viso drausti prekybą alkoholiu.

„Laiku pastebėjus tokiai savavališkai korekcijai buvo užkirstas kelias“, - teigiama pranešime.

Taip pat nurodoma, kad dokumentą taip pat bandyta keisti pašalinant nuostatą, jog alkoholio reklama nelaikomas prekių ženklų, įmonių pavadinimų naudojimas, nors tai ir prieštaravo Vyriausybės išvadai, kuriai pritarė komitetas.

„Dėl tokio savavališko projekto taisymo buvo sudarytas klaidingas įspūdis, kad komitetas siekė pritarti ir pritarė draudimui kavinėse, kitose mažmeninės prekybos vietose naudoti ženklintus prekių ženklais, įmonių pavadinimais įvairius atributus - skėčius, pelenines ir panašiai, kai tuo tarpu tokio siekio nei Vyriausybėje, nei komitete niekada nebuvo“, - sakoma pranešime.

Dėl komiteto patarėjo E. Jankausko veiksmų frakcija kreipėsi į Seimo kanclerę, prašant pradėti tarnybinio nusižengimo tyrimą.

Pažymima, kad tai būtų jau ne pirmas tarnybinis patikrinimas dėl šio valstybės tarnautojo veiksmų per pastarąjį laikotarpį.

Sveikatos reikalų komitetas posėdyje svarstė ir balsavo pritardamas Vyriausybės išvadai, tačiau vėliau, kai suredaguotas dokumentas buvo atneštas man pasirašyti, jame vėl nebuvo išlygų“, – sako A. Širinskienė.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija nurodo, kad tikisi išsamaus kanceliarijos tyrimo, o jei bus nustatyti dokumentų klastojimo požymiai - kreipimosi į teisėsaugą.

Seimo kanclerė Daiva Raudonienė BNS sakė, kad gautas tarnybinis pranešimas perduotas nagrinėti komisijai Personalo skyriuje, daugiau informacijos, nei pateikta „valstiečių“ kreipimesi, ji neturinti.

„LVŽS frakcija apgailestauja dėl tokios biuro darbuotojo veiklos, sukėlusios nerimą žiniasklaidoje. Tokie veiksmai diskredituoja Seimo darbą, valstybės tarnybą. Deja, bet būtent dėl šių veiksmų užtruko projekto galutinės redakcijos ir komiteto išvados paskelbimas“, - apie situaciją sakoma „valstiečių“ pranešime.