Šis pareiškimas pasirodė likus vos kelioms valandoms iki šalies premjerės Theresos May susitikimo su JAV prezidentu Donaldu Trumpu (Donaldu Trampu). Ji pradės derybas dėl Jungtinės Karalystės ir JAV laisvosios prekybos sutarties su, turinčios įsigalioti Britanijai išstojus iš ES.

Th. May vizitas į Vašingtoną Europoje sukėlė pasipiktinimą, bet kurios ES narės nepriklausomos derybos dėl prekybos susitarimo su Bendrijai nepriklausančia šalimi yra ES sutarčių pažeidimas.

„Britanija tebėra visiškai įsipareigojusi Europos Sąjungos narė“, – sakė į ES finansų ministrų susitikimą Briuselyje atvykęs Ph. Hammondas, komentuodamas premjerės vizitą JAV.

Britanija nusprendė iš Bendrijos trauktis per praėjusiais metais surengtą referendumą, o pasitraukimo procedūra turėtų prasidėti kovo pabaigoje. Visgi per visą dvejus metus truksiantį derybų periodą šalis liks ES nare.

Tuo tarpu Th.May vyriausybė yra nusiteikusi pradėti derybas dėl JK ir JAV laisvosios prekybos sutarties kaip galima greičiau. Jos manymu, dvišaliai prekybos susitarimai yra geriausias būdas sušvelninti smūgį, kurį patirs šalis, palikusi bendrą Europos rinką, turinčią 500 mln. vartotojų.

Th.May vyriausybė „liks ištikima Europos Sąjungos taisyklėms ir reglamentams bei įstatymams, kol liksime jos nariai“, sakė Ph. Hammondas.

Pasak jo, Britanija „visuomet prisimena savo įsipareigojimus pagal (ES) sutartį ir tiksliai jų laikysis“.

Europos Sąjungos vyriausiasis derybininkas „Brexit“ klausimais Michelis Barnier trečiadienį sakė, kad Britanija yra laisva tartis su Jungtinėmis Valstijomis dėl būsimų prekybinių santykių, tačiau privalo laikytis ES prekybos politikos, kol yra bloko narė.

Britanijos vyriausybė jau padėjo pagrindus būsimoms laisvos prekybos sutartims su Indija, Australija ir Naująja Zelandija.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)