Grupės valdybos nariams daug metų buvo siūloma skraidyti bendrovei priklausančiais privačiais lėktuvais komercinio skrydžio ar net mažesne kaina.

Tačiau iki 2014 metų direktorių naudojimasis lėktuvais asmeninėms kelionėms ir šeimos atostogoms smarkiai pabrango, todėl tuometinis stebėtojų tarybos narys Ferdinandas Piechas pareikalavo šias milijonus eurų siekiančias išlaidas padengti.

Tarp turinčių grąžinti dideles sumas yra grupės vadovas Martinas Winterkornas. Jis atsistatydino iš šių pareigų, kai „Volkswagen“ prisipažino į savo automobilius diegusi programinę įrangą, klaidinusią išmetamųjų dujų matavimo prietaisus per technines apžiūras. Tokios programos buvo įdiegtos į 11 milijonų automobilių visame pasaulyje.

Sąskaitas, kurios kai kuriais atvejais viršija 1 milijoną eurų, taip pat gavo dabartinis stebėtojų tarybos pirmininkas Hansas-Dieteris Poetschas ir VW dukterinės įmonės „Audi“ vadovas Rupertas Stadleris.

VW vadovai neteko ir kitų privilegijų, įskaitant būsto nuomos subsidijas. Be to, sugriežtinti bendrovės automobilių ir vairuotojų naudojimo apribojimai privačioms kelionėms, pranešė „Bild am Sonntag“.

Vadovams toliau siūloma privačiais lėktuvais savaitgaliais nemokamai grįžti namo iš įmonės centrinės būstinės Wolfsburge šiaurės Vokietijoje.