„Didžiausias dėmesys turi būti švietimui ir mokslo strateginėms gairėms ir jų programoms. Reikia suprasti, kad vystantis technologijoms, mes sunkiai keičiame mokymo turinį.

Daug dėmesio skiriama pastatų sutvarkymui, fizinei švietimo infrastruktūrai, bet esmė yra ne čia. (...) Reikia skirti dėmesį mokymo kokybei, būtinų įgūdžių ugdymui.

Šiandien mokiniai neįsivaizduoja, kaip gali panaudoti įgytas žinias. Valstybei reikia ne pigių darbininkų, o išmanių žmonių, kurie gali naudotis išmaniosiomis technologijomis ir kurti pridėtinę vertę“, - antradienį spaudos konferencijoje kalbėjo LPK prezidentas Robertas Dargis.

Anot jo, sprendžiant demografines problemas, valstybė turi sukurti programas jaunoms šeimoms, kurios leistų joms lengviau auginti vaikus bei adaptuotis valstybėje.

„Turime kalbėti apie mokestines lengvatas ir paramas būstui. Taip pat reikia čia palikti užsienio studentus, juos integruoti, investicijos į regionus turi būti kryptingos“, - sakė R. Dargis.

Anot jo, pramonininkų pasiūlymai parengti, atsižvelgiant į naujausią pramonės įmonių apklausą - ji parodė, kad būtina skirti daugiau dėmesio eksporto rinkų paieškai, inovacijoms, darbo santykių sureguliavimui.

„Labai svarbu yra ekonomikos augimo skatinimas per konkurencingumo didinimą. Kalbame apie mokesčius verslui, eksporto skatinimo sistemą, šalies ekonominių interesų atstovavimą užsienyje.

Labai svarbi ir informacinių ir ryšių technologijų plėtra, turime kalbėti apie socialinės ir sveikatos apsaugos sistemų transformavimą į elektroninę erdvę, kas leistų efektyviau valdyti išlaidas šiose srityse“, - sakė R. Dargis.